Про встановлення заборони торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, на території Запорізької області

Про встановлення заборони торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, на території Запорізької області

  • Переглядів: 12

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації, начальника Запорізької обласної військової адміністрації Івана Федорова від 11.02.2025 року №139 ЗАБОРОНЕНО торгівлю алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовий основі. 

ЩОДО УЛАМКІВ ЗБИТИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ!

ЩОДО УЛАМКІВ ЗБИТИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ!

  • Переглядів: 29

З початку повномасштабного вторгнення рф до України слідчими органів безпеки здійснюються досудові розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вчинення збройними силами держави-агресора обстрілів повітряними засобами ураження (крилатими ракетами та БПЛА) цивільних об'єктів та об’єктів інфраструктури України.

Зверніть увагу на роз'яснення!

Зверніть увагу на роз'яснення!

  • Переглядів: 42

РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВ ДО МІЖНАРОДНОГО РЕЄСТРУ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ АГРЕСІЄЮ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ ("RD4U")

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб 

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб 

  • Переглядів: 23

Щороку в Україні понад 100 тисяч людей отримують діагноз «рак». За даними Національного канцер-реєстру, у 2023 році онкологічні захворювання виявили у 110 022 осіб, з них 52 626 чоловіків і 57 396 жінок. Ключову роль у боротьбі з раком відіграє раннє виявлення недуги. Чим раніше захворювання діагностують, тим вищі шанси на успішне лікування та повне одужання. Скринінгові програми та профілактичні обстеження допомагають виявляти рак на початкових стадіях, коли терапія є найбільш ефективною. Саме тому розвиток і вдосконалення системи ранньої діагностики залишається одним із пріоритетних напрямів охорони здоров’я. З 1 січня 2025 року в Україні набув чинності наказ, що визначає порядок проведення скринінгу та ранньої діагностики раку молочної залози, шийки матки та колоректального раку. Документ також передбачає заходи з моніторингу стану здоров’я пацієнтів із груп підвищеного ризику, що має на меті зниження смертності та покращення прогнозів лікування для тисяч людей. Кожен вид онкологічного захворювання має свої методи діагностики та лікування. Рак молочної залози виявляють за допомогою скринінгових програм, що охоплюють усіх жінок від 21 року. Вони передбачають оцінку факторів ризику, огляд і пальпацію молочних залоз під час профілактичних оглядів. Жінкам 50–69 років рекомендовано проходити мамографію раз на два роки. У разі підозри на РМЗ лікар направляє пацієнтку на дообстеження. Частота й види обстежень залежать від наявності факторів ризику, зокрема мутацій BRCA-1/2, спадковості, пізньої менопаузи, безпліддя та постменопаузального ожиріння. У випадку з раком шийки матки, профілактика охоплює жінок від 21 року й включає оцінку факторів ризику. Жінкам від 35 років рекомендовано ПЛР-тест на ВПЛ раз на 10 років, а частота обстежень може змінюватися залежно від ризиків, серед яких – ВПЛ, ВІЛ, інші інфекції, спадковість та ранній початок статевого життя. Заходи з раннього виявлення колоректального раку включають опитування людей старших за 40 років щодо факторів ризику кожні 2 роки, а при їх наявності – щороку. Для осіб 50–75 років рекомендовано тест на приховану кров або ФІТ раз на 2 роки, а за підвищеного ризику – щороку. У разі позитивного результату пацієнта направляють на колоноскопію та консультацію спеціаліста. До факторів ризику належать вік, спадковість, запальні захворювання кишківника та ожиріння. Якщо лікар виявляє ознаки можливого розвитку раку, пацієнта направляють на безоплатне дообстеження та лікування в межах програми медичних гарантій. Доступні обстеження: - мамографія – молочні залози, - гістероскопія – матка, - гастроскопія – стравохід і шлунок, - колоноскопія – товстий кишківник, - цистоскопія – сечовий міхур, - бронхоскопія – трахея та бронхи.

Ваш бізнес постраждав через війну? Є можливість отримати грант на його відновлення!

Ваш бізнес постраждав через війну? Є можливість отримати грант на його відновлення!

  • Переглядів: 18

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді», завдяки фінансуванню американського народу, пропонує нові можливості для розвитку. Отримайте грант до 1000 та до 4000 доларів США, менторську підтримку та цінні знання.

Запрошуємо на особистий прийом громадян

Запрошуємо на особистий прийом громадян

  • Переглядів: 31

У середу, 29 січня, з 11.00 до 12.00 відбудеться особистий прийом громадян, під час якого мешканці Гуляйпільської МТГ можуть поспілкуватися із заступником начальника Гуляйпільської міської військової адміністрації КЛИМЕНКО Людмилою Володимирівною. 

Детальна інформація щодо реалізації експериментального проекту щодо надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни  допомоги для занять фізичною культурою та спортом

Детальна інформація щодо реалізації експериментального проекту щодо надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом

  • Переглядів: 32

1. Хто може отримати допомогу: учасники бойових дій, визначені пунктами 19 – 25 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи з інвалідністю внаслідок війни, визначених пунктами 11 – 16 частини другої статті 7 зазначеного Закону. 2. Яка саме допомога: учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати занять фізичною культурою і спортом. 3. Де можна використати допомогу: грошову допомогу можна використати на оплату послуг у сфері фізичної культури та спорту: у тренажерних залах, спортивних майданчиках, спортивних секціях, спортивних клубах. Зазначені заклади мають працювати у сфері діяльності «Фізична культура і спорт» та мати код категорії продавця 7941. 4. Що необхідно для подання заявки: подати заяву на отримання коштів можна через застосунок Дія — без черг, зайвих документів і відвідування державних установ; що необхідно: бути авторизованим у застосунку Дія; мати верифікований РНОКПП (Картка платника податків); бути старшим за 18 років; мати статус учасника бойових дій та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни, внесений до Єдиного державного реєстру ветеранів війни; відкрити спеціальний рахунок Дія.Картки у банку-учаснику програми; подати заяву у застосунку Дія; 5. Як подати заявку: зайти у Дію та натиснути – Сервіси – Ветеранський спорт та ознайомитися з умовами послуги; далі відбувається перевірка на відповідність вимогам Порядку; відкрити та вибрати Дія.Картку для виплат; уважно перевірити заяву, натиснути Надіслати; очікуйте на зарахування коштів.

Шановні земляки!

Шановні земляки!

  • Переглядів: 33

Сьогодні – День українського політичного в’язня. Ця дата була запроваджена у 1975 році за ініціативи відомого українського політичного діяча та дисидента Вячеслава Чорновола.Перебуваючи під арештом у таборах Якутії, він продовжував закликати українців до супротиву репресіям і жорстокості радянського режиму. Саме в ці січневі дні 1972 року відбулася одна з найбільших репресивних акцій проти українських дисидентів, коли було одночасно заарештовано більшість відомих представників національно-демократичного руху України, що боролися за незалежність країни. З початком російсько-української війни у 2014 році ця дата, на жаль, знову набула трагічної актуальності. З моменту анексії Криму, тимчасової окупації частини Донецької та Луганської областей, а згодом із початком повномасштабного вторгнення, російський режим продовжив систематичне переслідування громадян України, зокрема політичних діячів, активістів, журналістів, представників кримськотатарського народу, які підтримують та відстоюють проукраїнські погляди. Несправедливість і насильство, спричинені тимчасовою окупацією, залишають глибокі рани, однак незламний дух і прагнення до свободи продовжують бути рушійною силою нашої боротьби за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Ми зобов’язані робити все можливе, щоб політичні репресії залишилися лише в історії, а свобода, гідність і права людини були непорушними цінностями нашої держави. Підтримуємо тих, хто бореться сьогодні, і ніколи не забуваємо про тих, хто віддав своє життя за наше право жити у вільній та мирній Україні. Ніколи не забудемо! Ніколи не пробачимо! Слава Україні! Голова  районної державної адміністрації, начальник районної військової адміністрації Артур КРУПСЬКИЙ

Увага! Пряма лінія.

Увага! Пряма лінія.

  • Переглядів: 52

У середу, 08 січня, з 11:00 до 12:00 відбудеться "гаряча" телефонна лінія спілкування з громадянами, під час якої мешканці Гуляйпільської міської територіальної громади матимуть змогу звернутись до заступника начальника Гуляйпільської міської військової адміністрації КЛИМЕНКО Людмили Володимирівни.

Гід державних послуг. Банер