Зверніть увагу на роз'яснення!

  • 6

РОЗ’ЯСНЕННЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВ ДО МІЖНАРОДНОГО РЕЄСТРУ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ АГРЕСІЄЮ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ ("RD4U")

Винні повинні бути притягнуті до відповідальності та відшкодувати збитки. У результаті повномасштабної агресії російської федерації зафіксовано тисячі випадків катувань, нелюдського поводження, сексуального насильства, масштабних руйнувань житлових будинків та об’єктів критичної інфраструктури по всій країні, завдано величезних моральних та матеріальних збитків.

 

З 28 по 30 січня 2025 року в м. Гаага представники понад 50 держав взяли участь у четвертій підготовчій зустрічі щодо міжнародного інструменту зі створення Компенсаційної комісії для України. Створення Реєстру збитків для України є значним міжнародним зусиллям і першим кроком до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та її народу.

 

Для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди створений Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України ("RD4U"), який є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму.

 

Для подання на сьогодні відкрито 2 категорії заяв.

 

🔹️Категорія А3.1 (пошкодження або знищення житлового нерухомого майна). 

У цій категорії заяви можуть подати власники квартир чи будинків в Україні, які були пошкоджені або знищені в результаті повномасштабного вторгнення Росії. 

 

Заяви у цій категорії можна подавати до Реєстру:

 

🔸️незалежно від місцезнаходження нерухомого майна на території України, включаючи тимчасово окуповані території;

 

🔸️незалежно від того, чи раніше власник нерухомого майна звертався за компенсацією в межах програми «єВідновлення» та чи було отримано таку компенсацію; 

 

🔸️незалежно від того, чи речове право на нерухоме майно зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно України.

 

🔹️Категорія А2.1(смерть близького члена сім'ї). 

У цій категорії особа може подати заяву, яка пов’язана із душевним болем та стражданнями, яких завдано у зв'язку зі смертю близького члена сім'ї, що настала внаслідок вторгнення. 

 

Заяви цієї категорії можуть бути подані:

 

🔸️заявниками, які мають на це право - батьками, іншим з подружжя або цивільним партнером,

 

🔸️дитиною померлої особи або іншим членом сім'ї, який має законний інтерес, подати заяву.

 

‼️Ознайомитися з більш детальною інформацією про кожну категорію заяв та процедуру подання заяв можна тут.

‼️Перед поданням Заяви рекомендується ознайомитися з інформацією про Реєстр на його веб-сайті www.RD4U.claims або www.RD4U.coe.int, а також з різними правилами та інструкціями, пов'язаними з поданням заяв, зокрема, з Правилами подання, обробки та внесення заяв, Формою та Правилами подання заяв.