Як і обіцяли, знайомимо вас із результатами опитування, яке здійснювалося у рамках розробки нової Стратегії сталого розвитку на 2024-2027 роки (з перспективою до 2035 року).

  • 38

Як і обіцяли, знайомимо вас із результатами опитування, яке здійснювалося у рамках розробки нової Стратегії сталого розвитку на 2024-2027 роки (з перспективою до 2035 року).

Дякуємо усім, хто виявив бажання поділитися своїми думками щодо поточного стану громади, проблем та потреб мешканців. А що важливо - ваше бачення майбутньої відбудови, заходи, які необхідно виконати у складний період війни та після її закінчення.

Розуміємо, що важко давати оцінку водопостачанню на території громади, коли воно відсутнє з початку повномасштабного вторгнення, або стану доріг, коли ворожі прильоти щоденно додають руйнувань. Але саме спільне планування майбутнього дозволить рухатися в одному напрямку, дійти спільного знаменника щодо відбудови.

Найактивнішими під час опитування були: жінки – майже 79%, вік 35-39 , 45-49 та 55-59 років, наймані працівники, пенсіонери та безробітні, ВПО.

Що в результаті опитування:

- Жителям важливо бути поінформованим про життя в громаді, діяльність місцевої влади, мати дієві канали комунікації, тому ми створюємо можливості для налагодження діалогу онлайн та офлайн. У фаворитах соцмережі, месенджери, особистий прийом громадян;

- Важливою є співпраця влади з громадськими організаціями, ця робота оцінена реципієнтами.

- Навіть у воєнний час на рівні оцінено стан громадських місць та вивіз сміття. Дякуємо нашим комунальникам, які продовжують виконувати свою роботу на території громади. Тим часом, найгірший стан з водопостачанням та водовідведенням. Поки йдуть бойові дії, вирішити це питання на краще немає можливості.

- Більшість задоволена роботою екстрених служб на території громади, висока оцінка рятувальникам.

- Найперше, за думкою реципієнтів, що має зробити місцева влада, щоб люди повернулися додому: створити робочі місця, забезпечити житлом, відбудувати інфраструктуру.

- Найбільша підтримка проєктів щодо відновлення водопостачання та водовідведення, сортування та переробки будівельного сміття, капітального ремонту мосту через річку Гайчур.

- Сфери, на які звернути найбільше уваги: підтримка ЗСУ, житло, громадська безпека.

Але найважливіше було побачити готовність і бажання жителів повернутися в громаду: «Ми виїхали і чекаємо на повернення в громаду» (так вважає 68% реципієнтів), «Чи плануєте залишатися на постійне місце проживання в громаді після Перемоги» - 75%! Результати вражають, адже у майже 88% реципієнтів постраждала нерухомість, 43% - земля/ділянка/пай, 18% - бізнес/власна справа.

Коментар, який фіналізує усі цифри в опитування: «Без рус*і наша громада – найбезпечніше місце у світі!»

Наступний етап - перетворення ідей жителів громади у майбутні проєкти для відбудова Гуляйпільської громади.

За допомогу у проведенні опитування дякуємо експертам Програми DOBRE: Роберт Жарковський та Олексій Пасічник.

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Інші статті

Всі статті