Зустріч із бізнесом

  • 105

Повномасштабне вторгнення змінило життя кожного жителя Гуляйпільської міської територіальної громади. Багатьом з нас довелося починати життя з нуля далеко від дому.

Про те, як живе український бізнес, з якими труднощами зіткнувся і чи планує своє повернення додому після нашої Перемоги обговорили з ФОПами та представниками сільського господарства Гуляйпільської громади.

Минулого тижня відбулася онлайн-зустріч з представниками бізнес-сектору. Ініціювали її проведення Олексій Пасічник та Роберт Жарковський – експерти Фонду розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (FRDL) в рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), за участі консультантки Гуляйпільської громади від Програми DOBRE Вікторії Зубкової.

Присутні на зустрічі поділилися власним досвідом, як вони релокували свій бізнес на території України. Як продовжила працювати далеко від дому розповіла Катерина Пирлик, яка тимчасово проживає і працює у Львові.

Вона займається продажем жіночої, чоловічої та дитячої білизни. Але досить висока оренда житла і торгівельної площі потребує значних коштів. Враховуючи те, що в Гуляйполі її будинок і бізнес зруйновано, повернутися в Гуляйполе можливо лише тоді, коли відбудують своє житло, відновлять водозабезпечення і електроенергію в громаді та буде безпечно приїхати з дитиною, щоб вона могла відвідувати школу.

Про ситуацію, яка склалася в сільськогосподарській галузі, говорили з директором ТОВ «Вишневе» Олександром Малюкою та юристом ТОВ «Вільнянка», ПП «СП Гуляйпільське» та ПП СП «Діло СК-Агро» Дар’єю Бут. Найбільша проблема – це мінування земель, близьке розташування до лінії фронту, зменшення в рази земельних наділів, які можна обробляти. А ще – знищено техніку та виробничі потужності, постійні обстріли території, що унеможливлюють процес засівання чи збору врожаю. Проте найбільше лихо – це смерті працівників, які не оминули наші господарства. Попри все, продовжують вирощувати зернові на тих територіях, де це ще можливо.

Чи розглядають продовження своєї діяльності та повернення в громаду – так, за умови, якщо буде доступ до землі, фінансова підтримка держави та можливість отримати гранти на новий старт, прийняття законів з урахуванням специфіки нашого регіону.

Інші учасники зустрічі теж озвучили проблеми, з якими довелося зіткнутися, як релокували чи відкрили новий бізнес. Усі вони розглядають варіант повернення додому, але лише тоді, коли там буде безпечно.

Фото без опису