Рівноправність чоловіків та жінок – це невід’ємна частина прав людини, вона є передумовою
демократії та соціальної справедливості. Україна як демократична держава прагне забезпечити
гендерну рівність в усіх сферах життя.
Гендерна політика – це політика захисту прав чоловіків та жінок, створення рівних можливостей для
їхньої реалізації в соціумі.

Що таке гендерна рівність?
Під гендерною рівністю розуміються рівні можливості самореалізації жінок і чоловіків, гарантії дотримання прав і свобод з урахуванням особливостей статей, взаємні обов’язки та спільна відповідальність в процесі життєдіяльності. Гендерна рівність передбачає суспільство, в якому і жінки, і чоловіки володіють рівними можливостями, правами та обов’язками в усіх сферах життя. Рівність між жінками та чоловіками – це коли представники обох статей можуть на рівних мати доступ до освіти і охорони здоров’я, управління і влади, мають рівні можливості досягти фінансової незалежності, працюючи на когось або керуючи власним бізнесом, реалізації своїх особистісних і професійних потреб та інтересів. Критичним аспектом у досягненні гендерної рівності є наділення жінок повноваженнями і більш широкими можливостями в різних сферах розвитку суспільства, а також залучення чоловіків до процесу досягнення гендерної рівності.

Новий старт у сонячній енергетиці: безкоштовний курс “Сонячний РеСтарт” від благодійного фонду RePower Ukraine
Курс «Сонячний РеСтарт 2025» – це можливість для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО) здобути професію, що має попит зараз та у майбутньому, адже сонячна енергетика стрімко розвивається. Ми знаємо, як важливо знайти справу, яка не лише приносить дохід, а й дає відчуття стабільності та суспільної цінності. Саме тому ми створили цей курс: щоб дати вам необхідні знання, практичні навички та підтримку в побудові нової кар’єри.

ОФІЦІЙНО від Запорізького обласного центру зайнятості: 400 мешканців на Запоріжжі отримали гранти від держави на суму понад 100 мільйонів гривень з початку дії програм
Завдяки державним грантовим програмам в рамках проєкту єРобота забезпечується суттєва підтримка малого бізнесу у прифронтовому Запоріжжі. Лише протягом 2024 року 185 бізнес-проєктів заявників було ухвалено рішенням Державного центру зайнятості про надання грантів на суму 47 мільйонів гривень, з них: 25 – бізнес-проєкти внутрішньо переміщених людей, 14 – ветеранів та їх дружин, 3 - людей з інвалідністю.