Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Червень 2021 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Протидія домашньому насильству

Всеукраїнська акція « 16 днів проти насильства »

Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність,недоторканність та безпека. Реалізація соціальної політики України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї. З метою привернення уваги жителів громади до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми затверджено план заходів проведення в нашій територіальній громаді акції « 16 днів проти насильства». Мета акції – привернути увагу громадськості до проблеми насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також збільшити розуміння та обізнаність про проблему насильства та шляхи її вирішення, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві. Упродовж 16 днів, з 25 листопада до 10 грудня, акцентується увага на важливість подолання будь-яких форм насильства у громадській чи приватній сферах, що є порушенням прав людини. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок :
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
29 листопада - Міжнародний день захисників прав жінок;
1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
2 грудня - Міжнародний день за відміну рабства;
3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими
фізичними можливостями;
5 грудня - Міжнародний день волонтера;
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня - Міжнародний день прав людини.
Насильство в сім’ї – це результат свідомих агресивних дій одного члена сім’ї щодо іншого. Насправді правопорушники втрачають контроль в результаті внутрішнього психічного та психологічного розладу; « причина» яка провокує насильницьку поведінку, не має великого значення. Щоб не втратити контроль над своїми діями можна просто вийти з кімнати чи квартири, звернутися за допомогою до фахівців,котрі допоможуть тобі «гасити» імпульси агресії шляхом самоконтролю. Насильство в сім’ї є однією з найактуальніших соціальних проблем, з якою зустрічається велика кількість населення. Нині Україна потерпає від жорстокої соціальної і моральної кризи, що, в першу чергу, породжені нестабільною економічною ситуацією. Сімейне насильство в Україні усе ще залишається явищем, яке виходить на поверхню лише тоді, коли приховати проблему вже неможливо.
ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ
1.Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, аби створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
2.Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.
3.Не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.
4.Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.
5.Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.
6.Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
7.Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.
8.Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
9.Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняється фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».
10.Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.
11.Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і , за великим рахунком, що таке життя.
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок. Цей день було проголошено 17 грудня 1999р.Генеральною Асамблеєю ООН. Історичною передумовою Дня стала подія, що відбулася в 1961 році в домініканській Республіці. За наказом диктатора Рафаеля Трухільо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками. ООН запропонувала урядам, міжнародним організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. 11 листопада 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон « Про попередження насильства в сім’ї», цим самим протидія гендерному насильству стала частиною державної політики. Ця кампанія проходить не тільки в Україні. Не будьмо байдужими до тих хто поряд! Спільними діями ми можемо відстояти свої права!!!
Якщо ви стали жертвою домашнього насильства:
- викличте поліцію за номером 102;
- зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» за номерами телефонів: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123;
- зверніться до КЗ «Центр соціальних послуг», де фахівець та психолог відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді нададуть кваліфіковану консультацію, тел. 061 45 41265;
- якщо у сім’ї є діти, які стали жертвами насильства або були свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей.
Не будьмо байдужими до конкретної людської біди! Разом ми можемо створити соціальний простір, вільний від насильства!Середа, 25 Листопада 2020 08:51 | Переглядів: 81

Асоціація міст України