Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Вересень 2021 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24  
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

НОВИНИ

Гендерне виховання в закладах дошкільної освіти.

Проблема гендерного виховання хвилює сьогодні багатьох педагогів та психологів, а також фахівців з фізичного виховання. Інтерес зумовлений тим, що індивідуальний підхід до дітей під час занять із фізичної культури не може ігнорувати гендерні особливості дитини, оскільки це важливий елемент формування дитячої особистості.
Виховання в нинішніх дошкільних закладах фахівці називають безстатевим. У результаті такого виховання спостерігається нейтралізація й пригнічення чоловічих задатків у хлопчиків і жіночих – у дівчаток. Особливо помітними є наслідки у вихованні хлопчиків. Часто вихователям важко зрозуміти хлопчиків, їхні проблеми та причини неслухняності. Можливо через те, що розвивальне середовище в групі створює жінка, тому воно більш орієнтоване на дівчаток. Відсутність гендерного підходу до формування особистості дітей може не лише деформувати процес їхнього психічного розвитку, але й негативно позначитися на фізичному здоров’ї. Тому при плануванні та складанні плану виховної роботи і реалізації будь-яких навчальних програм, є важливим врахування гендерного підходу, що базується на партнерських засадах, рівних можливостях жінок і чоловіків у різних сферах життєдіяльності.
З цією метою в комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Веселка» Гуляйпільської міської ради проходив день ґендерної рівності. В рамках цього дня у дошкільних групах пройшов День толерантності під гаслом «Поспішай добро чинити, менше буде зла на світі». На заняттях та у повсякденній діяльності вчилися поважати думку інших, не ображати тих, хто поруч. Діти грали в сюжетно-рольові ігри, вчилися долати ґендерні стереотипи: хлопчик – перукар, продавець, дівчинка – шофер, будівельник. Педагоги провели педгодину на тему: «Хлопчачий чи дівчачий світи: схожі чи різні?» та яскраво продемонстрували стереотипність ставлення до протилежної статі.

 

Директор Світлана                                            ТОВСТИКПонеділок, 19 Квітня 2021 08:22 | Переглядів: 39

Асоціація міст України