Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Листопад 2021 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

ПРИЙНЯТО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ ГРОМАДИ РІШЕННЯ - ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ГУЛЯЙПІЛЬСЬКОГО РОДОВИЩА ЗАЛІЗНИХ РУД

На сесії Гуляйпільської міської ради:


ПРИЙНЯТО ВАЖЛИВЕ ДЛЯ ГРОМАДИ РІШЕННЯ - ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ГУЛЯЙПІЛЬСЬКОГО РОДОВИЩА ЗАЛІЗНИХ РУД.
24 листопада міський голова Сергій Ярмак провів засідання 14 чергової сесії Гуляйпільської міської ради восьмого скликання. Депутати розглянули 26 питань порядку денного (+ 100 земельних питань). Серед них - звернення до Президента України, Кабміну та народного депутата України щодо вирішення надважливих питань для жителів Гуляйпільської громади.
Про КАР’ЄР
звернення депутатів Гуляйпільської міської ради щодо виключення з проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та на умовах угод про розподіл продукції» Гуляйпільського родовища залізних руд.

«Ми, депутати Гуляйпільської міської ради, представляючи інтереси Гуляйпільської міської територіальної громади, схвильовані та занепокоєні включенням до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та на умовах угод про розподіл продукції» Гуляйпільського родовища залізних руд.
Виконавчому комітету Гуляйпільської міської ради стало відомо, що за заявою ТОВ «СПИС Україна» (ЄДРПОУ: 36929125) № 165/28-01/пр-21 від 14.06.2021, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України (далі – Міндовкілля), лист від 04.10.2021 № 5764/01/08-21 було надано погодження, щодо можливості проведення аукціону з продажу спеціального дозволу на користування надрами Гуляйпільського родовища залізних руд.
На лист Державної служби геології та надр України (далі - Держгеонадра), від 17.08.2021 № 14595/01-1/08-21, листом Міндовкілля від 01.10.2021 № 25/2-22/20921-21, внесена пропозиція щодо включення Гуляйпільського родовища до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон.
07.10.2021 Держгеонадра, на власному офіційному сайті, оприлюднили проект регуляторного акту, а саме: проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та на умовах угод про розподіл продукції».
Вказаний проект, листом Держгеонадр від 06.10.2021 № 17373/01/05-21, було направлено на погодження до Державної регуляторної служби України, та отримано погодження 08.11.2021 рішення № 545.
Наразі, вищевказаний проект постанови підлягає включенню до порядку денного засідань Кабінету Міністрів України.
Звертаємо увагу, що відповідно до абз. 1 п. 6 Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 993, держгеонадра готує з урахуванням заяв та додаткових матеріалів (пояснювальна записка, оглядова карта та ситуаційний план, каталог географічних координат кутових точок, програма робіт), поданих фізичними особами - підприємцями та юридичними особами, пропозиції щодо визначення переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон, та надсилає їх рекомендованим листом з повідомленням на погодження відповідним районним, міським, селищним, сільським радам і радам об’єднаних територіальних громад - щодо користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення. Відповідно до абз. 8 п. 6 Порядку, Держгеонадра після надходження погоджень від органів, зазначених в абзаці першому цього пункту, та пропозицій Міндовкілля із зазначенням умов, за яких можливе надрокористування на запропонованих ділянках надр, у частині дотримання вимог природоохоронного законодавства складає та затверджує наказом перелік таких ділянок разом з відповідними програмами робіт та приймає рішення про проведення аукціону.
До Гуляйпільської міської ради чи її виконавчих органів пропозиція на погодження щодо включення Гуляйпільського родовища не надходила.
Враховуючи, що порушено вимоги п. 6 Порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, прохаємо вжити заходів для виключення з проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та на умовах угод про розподіл продукції» Гуляйпільського родовища залізних руд».

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Гуляйпільської міської ради щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України № 1147 від 03 листопада 2021 року «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».
«…Застосування нової методики призведе до зменшення нормативної грошової оцінки земельних ділянок - бази оподаткування платою за землю, тобто до зміни показників бюджетів територіальних громад вже у 2022 році.
Зменшення доходів не дозволить в повній мірі, профінансувати видатки комунальних закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, в тому числі на оплату енергоносіїв, які зросли майже удвічі».

ЗВЕРНЕННЯ
до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників в умовах епідемії COVID-19
«…Стрімке погіршення епідемічної ситуації призводить до зростання навантаження на медичні заклади, лікарів та медичний персонал. Щоб захищати здоров’я і рятувати життя людей, медикам не вистачає обладнання, медикаментів, транспортних засобів.
Зростає розрив між фінансовими ресурсами, які передбачені за угодами медичних закладів із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), та реальними витратами на лікування хворих. Як наслідок, знижується якість надання медичних послуг, зростають ризики закриття лікарень і скорочення персоналу.
Особливе занепокоєння викликає те, що за останній рік, безпосередньо у період епідемії COVID-19, зростає заборгованість з оплати праці у сфері охорони здоров’я. Це дуже несправедливо, що медики, які борються з епідемією, не шкодуючи своїх сил, здоров’я, а іноді й життя, змушені чекати, коли держава віддасть їм зароблені власною важкою працею гроші.
Ми звертаємо увагу на необхідність істотного збільшення бюджетних коштів на фінансування програми медичних державних гарантій. Щоб забезпечити медичні заклади необхідними ресурсами для реагування на епідемію, підвищити заробітну плату лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу».

Відповіді, які надійдуть на дані звернення, будуть розміщено на сайті та на сторінці Фейсбук Гуляйпільської міської радиЧетвер, 25 Листопада 2021 09:18 | Переглядів: 69

Асоціація міст України