Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Жовтень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ

Амброзія полинолиста - один із самих злісних бур'янів та алерген. Самий злісний бур’ян для посівів соняшнику , кукурудзи, овочів, багаторічних трав.
Амброзія полинолиста відноситься до родини складноцвітні або астрові. Ця рослина південна, короткого дня. Обнорічний ярий бур’ян, з пізнім достиганням насіння, тому амброзія засмічує своїм насінням урожай пізньостиглих культур. Ця рослина росте не тільки на полях, але й у садах, на городах, лісосмугах, садибах, насипах залізниць, а також на смітниках, витискуючи звідти навіть такі типові бур’яни, як кропива, цикламена.
Стебла й листя амброзії містять у собі до 0.15 % малоцінного ефірного масла із запахом, схожим на запах деревію. Амброзію худоба не їсть, природних ентомофагів у неї не має, а шкоди від неї багато. Велике засмічування грунтів амброзією, пояснюється, що при густоті рослин до 1000 екз/м2, вона зацвітає лише чоловічими квітками, не утворює насіння, якщо поодиноко або рідко то такі екземпляри можуть дати від 3 до 100 тис.насінин, воно зберігає здатність до проростання близько 5 років і більше. Запилюється за допомогою вітру і утворює дуже багато пилку, який під час цвітіння потрапляє в органи дихання і є причиною захворювання людей і тварин на так звану сінну гарячку. Свіжоззібране насіння не проростає, вони знаходяться в стані біологічного спокою близько 4 – 6 місяців, недозріле насіння здатне дозрівати - як у полі так і в складах , коморах, і в подальшому проростати. Раніше стебла і листя амброзії використовували в народній медицині, як протигарячковий та тонізуючий засіб.
Амброзія поширюється на території різно. На поля вона потрапляє, з осипання рослин, переноситься грунтом на колесах сільськогосподарських машин, на взутті людини, також легко переноситься дощовими потоками, талими весняними водами, поширюючись таким чином по балках і ярах, по берегах річок на велику віддаль.
Боротьба з шкідливим організмом проводиться агротехнічним, механічним і хімічними методами. До знищення рослини призводить лише її викорінення, бо після підрізання стебла , вище кореневої шийки, рослина здатна до швидкого відтворення наземної частини, причому утворює декілька стебел. Механічне скошування рослин амброзії застосовують після закінчення бутонізації - початку цвітіння, коли зрізана рослина вже не здатна утворити продуктивні стебла, і гине. На виробничих полях в господарствах, за межами населеного пункту застосовуються гербіциди.
Враховуючи велику шкоду амброзії полинолисної як для сільського господарства так і для здоров»я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх землекористувачів. Порушення вимог відносно виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолисної спричиняє за собою накладання штрафів як на посадових осіб, так і на громадян згідно ст. 105 Кодексу України « Про адміністративні порушення».
Повитиця – це паразитнні квіткові рослини, які будучи стебловими паразитами, не мають ні листя ні кореня. На Україні поширено до 10 видів повитиць, всі вони є карантинними шкідливими організмами.
Розвиток її проходе на всіх рослинах: культурних, бур’янах. Можете її бачити на городах. На обочинах доріг, на сміттєзвалищах.
Проростає насіння повитиці по спіралі поки не доторкнеться до рослини – господаря. Обвиваючи стебло рослини вона присмоктується до нього спеціальними виростами – гаусторіями. Повитиця відрізняється великою живучістю, її відрізки завдовжки 5 – 12 см. на приживаються на рослинах, повністю. На одному стеблі утворюється до 14 тисяч насінин. Які зберігаються в грунті до 6 років.
Заходи захисту проти паразиту: очаги уражених посівів потрібно скошувати із захватом двометрової зони до цвітіння бур’яну, з подальшим спалюваннямПонеділок, 26 Липня 2021 09:04 | Переглядів: 50

Асоціація міст України