Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Червень 2021 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ

Чому обпадає листя на абрикосах ?

Дірчаста плямистість кісточкових – клястероспоріоз
Клястоспоріоз уражує майже всі види кісточкових. Найбільшої шкоди хвороба завдає абрикосу і персику.
Хвороба уражує листя, плоди, пагони і гілки.
При захворюванні листя на них утворюються круглі, світло коричневі плями з червоноватою каймою, ці плями зазвичай випадають, листя стає дірчавим. Сильно уражені дерева, «скидають» листя, те що зараз відбувається.
На плодах плями мілкі, які постійно розростаються, пурпурові і бурі, з червоною каймою, плями вдавлюються.
На пагонах хвороба проявляється у виді округлих, зазвичай злегка вдавлених помаранчево-червоних плям, на плямах утворюються тріщини, із яких виступає камедь(«клей»).
Гриб зимує у вигляді міцелію в корі і деревині заражених пагонів, також у вигляді конідій у уражених ділянках кори, бруньках і в камеді – вони і є джерелом первинного зараження дерева.
Зараження хворобою проходе при температурі + 4º , + 5ºС, оптимальна температура для зараження грибом +19º - + 25ºС, особливо сильно розвивається хвороба у дощову вологу весну.
Розвитку хвороби сприяє поганий догляд за садом: відсутнє санітарне обрізання хворих гілок в саду, збір хворого листя, перекопування грунту кругом стовбурів дерев, видаляння камедь у ранах - очищати, проводити дезінфекцію рани 1% розчином мідного купоросу, рани обробляти садовим варом.
Після осіннього листопаду та ранньою весною(при переході середньодобової температури повітря + 4ºС провести обприскування 3% розчином мідного купоросу.
Обробки хімічними препаратами від хвороб розпочинати з фази розпускання бруньок, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Листя абрикосу уражене дірчавою плямистістю – клястероспорозом.
Листя абрикосу заселяє сливова обпилена попелиця. Зимують яйця біля основи бруньок або на їх поверхні. Весною відроджуються личинки, які швидко ростуть. Дорослі засновниці зявляються до кінця цвітіння дерев і утворюють колонії на нижній поверхні листків. Листки не скручуються, але при сильному заселенні краї загинаються донизу. Попелиця линяє, тому листки, гілки і плоди густо вкриті сизим нальотом- шкірками від линяння, що прилипають до поверхні з виділеннями. Шкодить в червні і липні. Цей вид попелиць,відноситься до мігруючих, пошкоджує майже всі види кісточкових порід. Протягом вегетації шкідник відтворюється в 10 поколіннях.
Боротися проти шкідника: вирізати прикореневі порослі, при сильному заселенні проводити хімічні обприскування, препаратами що і проти інших видів попелиць.

Попелиця на листі абрикосу.
Хімічні обробки проти шкідника проводити дозволеними інсектицидами, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатами дозволених до використання в Україні»

Пошкодження молодих пагонів попелицями.
Провідний спеціаліст
управління фітосанітарної безпеки Віта ГОЛИКВівторок, 08 Червня 2021 10:35 | Переглядів: 42

Асоціація міст України