Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Червень 2021 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

ПОСИЛЮЄМО ГОЛОСИ ГРОМАДИ У МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ ЧЕРЕЗ ІНСТРУМЕНТИ УЧАСТІ

Онлайн-презентація компоненту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми DOBRE відбулася 23 квітня у форматі онлайн-баркемпу за участю громад-партнерок DOBRE в Запорізькій області, а саме: Веселівської, Гуляйпільської, Комиш-Зорянської, Пологівської та Широківської громад.

Мета проєкту - сприяти запровадженню й ефективному функціонуванню інструментів участі та механізмів залучення громадян. Проєкт передбачає різноманітні формати навчання, менторський та експертний супровід представників органів місцевого самоврядування та громадськості, інтеграційні заходи та мережування громад. До участі у проєкті запрошуються представники громадських організацій та ініціативних груп, молодіжні ради, освітяни, бібліотекарі, працівники закладів культури, органів місцевого самоврядування, журналістів та всіх активних і небайдужих жителів громади.

 “Цей компонент Програми DOBRE допоможе владі та громадськості ефективне співдіяти. Такі інструменти участі, як збори громадян, е-петиції, громадські звернення, громадська експертиза, бюджет участі, молодіжні та громадські ради, збори громадян, місцева ініціатива та інші у руках небайдужих та активних жителів допомагають владі швидше і ефективніше реагувати на проблеми. Громадяни, з одного боку, отримують важелі впливу на зміни у громаді, а влада - ідеї та рішення, які стануть у нагоді для стратегічного місцевого розвитку”, - наголосив Сергій Ткаченко, керівник проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні».

 Проєкт триватиме до травня 2022 року та втілюватиметься за такими напрямками:

  • Активізація громадян і забезпечення активного використання механізмів участі громадян (експертний аналіз існуючих механізмів залучення; розробка рекомендацій щодо покращення нормативної бази, яка описує використання інструментів участі; супровід громад у впровадженні механізмів залучення; супровід у проведенні інформаційних кампаній з просування як мінімум 2-х механізмів участі; підготовка дорожніх карт підтримки впровадження інструментів участі).
  • Оцінювання спроможності місцевих ГО чи/та ініціативних груп і підтримка розвитку їх спроможності (консультативний супровід громадських організацій (ГО) та ініціативних груп (ІГ); експертний супровід у проведенні оцінки спроможності ГО/ІГ (за методикою ARC); розробка і підтримка ГО/ІГ у впровадженні планів оргрозвитку; навчання із актуальних для ГО/ІГ тем; конкурс грантів для ГО/ІГ “Місцеві ініціативи для розвитку громади” та супровід у втіленні підтриманих проєктів; обмін досвідом, мережування та віртуальні стажування для ГО/ІГ).
  • Залучення молоді до процесу прийняття рішень, формування та реалізації молодіжної політики (супровід учасників/ць програми «Молодіжний працівник в ОТГ»; консультаційний супровід та менторська підтримка молодіжних рад; “Детективи громади”: моніторингова діяльність молодіжної ради; симуляційна триденна онлайн-гра «Суперсили молоді»; заходи для згуртування та мережування молоді).

Презентація проєкту: https://cutt.ly/rvVpz4Z

Відеозапис презентації https://www.youtube.com/watch?v=C0IiKvZZpx4

Сторінка проєкту у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/dobre.zp (тут будуть публікуватися всі анонси подій та можливостей для жителів громад)

Сторінка ГО “Агенція сталого розвитку “Хмарочос”: https://www.facebook.com/skyscraper.kr

 

***

Проєкт «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є компонентом Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). В Запорізькій області виконавцем проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є ГО «Агенція сталого розвитку “Хмарочос”» в партнерстві з ГО “Культпрожектор” та ГО “УкрПростір”.

 

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

 

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програмарозпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

 

 

 Середа, 05 Травня 2021 13:12 | Переглядів: 222

Асоціація міст України