Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Травень 2021 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Новини

Патронат над дитиною — теж робота!!!

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні.

Що таке патронат?

Патронат над дитиною - це послуга «з тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин».

«Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.»

Сімейний кодекс України, ст. 252

Хто потребує послуги патронату?

Послуга патронату орієнтована на ДІТЕЙ, які потрапили в складні життєві обставини та, за різних причин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Зокрема це можуть бути:

-         новонароджені діти, від яких відмовились батьки в пологовому будинку/медичному закладі;

-         підкинуті, безпритульні діти;

-         діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

-         діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

-         діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;

-         діти, батьки/законні представники яких потребують реабілітації, лікування в стаціонарі, подолання інших складних життєвих обставин, які впливають на їхню спроможність піклуватися про дітей;

-         інші випадки, в яких не можливо забезпечити належний догляд та виховання дитини в безпечному сімейному середовищі.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою та на договірній основі здійснює догляд, виховання, забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їхнє життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги патронату, допомагає дитині та її сім’ї у подоланні складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь є тією особою, яка безпосередньо відповідає за життя та здоров’я влаштованої дитини/дітей, а також за якість надання послуги.

Професія патронатного вихователя – для Вас, якщо Ви …

-         є громадянином України;

-         маєте позитивний досвід виховання дітей (власних, або влаштованих дітей/ практична педагогічна робота);

-         готові прийти на допомогу «чужій» дитині  та підтримати її сім’ю, яка перебуває в складних життєвих обставинах;

-         маєте задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей;

-         не були засудженими, або позбавленими  батьківських прав;

-         маєте житло (власне, або орендоване), де можна тимчасово розмістити дитину/дітей;

-         разом з добровільним помічником, дорослим членом своєї сім’ї, готові пройти навчання за тренінговою програмою;

-         підтримуєте сімейні цінності та готові працювати в команді професіоналів заради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

Фінансування послуги патронату

Фінансування послуг патронату складається з грошового забезпечення патронатного вихователя (5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб) та соціальної допомоги на утримання та виховання влаштованих під патронат дітей (2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку та 3,5 прожиткових мінімумів для дітей з інвалідністю). Також у разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває малюк віком до 1 року, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

Бажаючим спробувати себе в патронаті та отримати додаткові консультації варто ЗВЕРНУТИСЯ до комунального закладу «Центр соціальних послуг» Гуляйпільської міської ради за адресою:

м. Гуляйполе, вул. Соборна, б.107; відділення соціальної роботи кабінет № 7, чи зателефонувати: 4- 12- 65.

 

 П'ятниця, 30 Квітня 2021 09:09 | Переглядів: 124

Асоціація міст України