Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Жовтень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

Вдосконалення системи управління охороною праці на підприємстві - запорука успіху трудової діяльності

Інформація з профілактики виробничого травматизму для комунальних підприємств
Гуляйпільської міської ради

 

Вдосконалення системи управління охороною праці на підприємстві - запорука успіху трудової діяльності

 


Створення та підтримання культури охорони праці на підприємстві вимагає застосування всіх засобів і методів для підвищення рівня знань, розуміння сучасних небезпек і ризиків, посилення їхньому запобіганню чи обмеженню. На жаль ці питання через різні обставини вирішуються ще не достатньо повно і часто несвоєчасно. Тому некерована праця на виробництві може стати прямою загрозою життю та здоров'ю людини, свідченням чого є нещасні випадки ушкодження здоров’я на виробництві, що завдає не лише багато горя і страждань потерпілим, їхнім рідним та близьким, а й виливаються в чималі суспільні втрати, негативно позначаються на рівні життя працівників. Тому одним із завдань соціального страхування, встановленим законодавством як для Фонду від нещасних випадків на виробництві, так і для підприємств, є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.

З огляду на це важливим напрямком у проведенні на підприємствах спільних із спеціалістами відділення виконавчої дирекції Фонду у Пологівському районі профілактичних заходів щодо запобіганню виробничого травматизму є питання опрацювання, впровадження та постійного вдосконалення системи управління охороною праці (далі СУОП), що є основою безпечної трудової діяльності. Не секрет, що сьогодні підприємства, які хочуть втриматись на належному рівні і бажають розвиватися та вдосконалюватися повинні інтенсивно впроваджувати інноваційну діяльність – запровадити нововведення в галузі техніки, технології, організації праці або управління, засноване на використанні науки та передового досвіду. Одночасно із запровадженням зазначених вище заходів на таких підприємствах повинна своєчасно вдосконалюватись і системи управління охороною праці на підприємстві.
Починається ця робота з перегляду, а при необхідності з визначення відповідальності керівників усіх рівнів за належну роботу з охорони праці. При потребі керівник проходить навчання та перевірку знань у спеціалізованому ліцензованому центрі. Далі, наступний, не менш важливий крок - навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників. Наказом керівника підприємства визначаються термін і перелік співробітників, які підлягають навчанню. Періодичність для всіх різна, вона залежить від шкідливості та небезпечності робіт і визначена правилами з охорони праці. Після навчання проводиться перевірка знань та складається відповідний протокол.

Одним із важливих заходів, стосовно вдосконалення СУОП, є перегляд існуючої та розроблення нової документації. Потрібно переглянути, а при необхідності розробити документи: правила внутрішнього розпорядку, посадові інструкції з обов'язками з охорони праці, інструкції з охорони праці з кожної професії або виду виконуваної роботи, комплекс наказів, тощо. Перегляд та розробку документації здійснює спеціаліст з охорони праці. Якщо на підприємстві немає служби охорони праці, цю роботу може виконати найнятий фахівець. За переглянутими та розробленими інструкціями, у відповідності з посадовими обов'язками, проводиться інструктаж з охорони праці всіх співробітників підприємства.

Одночасно з переглядом та розробленням документів, ведеться, де це потрібно, підготовка до атестації робочих місць за умовами праці. Керівник підприємства видає наказ про проведення атестації робочих місць і несе відповідальність за своєчасність її проведення. Атестацію робочих місць за умовами праці проводить стороння організація, що має на це відповідні дозвільні документи.

Після завершення вищезазначеного комплексу робіт на успішних підприємствах служба охорони праці розробляє та запроваджує нові заходи, які спрямовані на покращення профілактичної роботи на місцях та вдосконалюють систему управління охороною праці у відповідності до вперше запроваджених заходів, якими можуть бути: усунення виробничих ризиків; підвищення трудової, виконавчої та технологічної дисципліни; запровадження поведінкового аудиту спрямованого, на роз'яснення, а не покарання і інші.

Постійне, системне вдосконалення СУОП на підприємстві є запорукою здорової трудової діяльності, а значить ймовірність виробничого травматизму та професійного захворювання буде меншою.

 

Микола МОТРОНЕНКО,

страховий експерт з охорони праці
відділення виконавчої дирекції Фонду у Пологівському районі

Четвер, 11 Серпня 2016 15:13 | Переглядів: 1896

Асоціація міст України