Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Я маю право

Календар

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Звіти

Звіт про роботу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради за І квартал 2019 року

Звіт про роботу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради за І квартал 2019 року

 

Система освіти громади – це 9 закладів загальної середньої освіти, 8 дошкільної, 2 позашкільної освіти, Інклюзивно ресурсний центр та Центр з обслуговування закладів освіти.

Відділом освіти, молоді та спорту, педагогічними колективами закладів освіти у І кварталі 2019 року проводилась значна робота щодо виконання законодавства про освіту.

Проаналізовано на колегії відділу та педрадах закладів освіти виконання Програми розвитку освіти Гуляйпільської міської територіальної громади за 2018 рік, поставлено задачі на 2019 рік. Розроблено та затверджено рішенням сесії міської ради Програму розвитку і функціонування української мови в закладах освіти Гуляйпільської міської територіальної громади на 2019-2020 роки (28.02.2019). Приведено у відповідність до Закону про освіту та затверджено сесією міської ради Статути закладів дошкільної освіти.

01.04.2019 року відкрито 2 логопедичні пункти відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради (№ 1- на базі комунального закладу «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Гуляйпільської міської ради; № 2 на базі комунального закладу «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської міської ради).

За звітний період проведено 5 нарад з директорами закладів освіти та 3 в системі он-лайн, 1 розширену колегію відділу, засідання науково-методичної ради методичного кабінету; систематично проводяться співбесіди з директорами закладів освіти та їх заступниками.

Відбулися засідання атестаційної комісії відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради.  У 2019 році атестовано 14 керівників та заступників закладів загальної середньої, дошкільної освіти, 24 педагогічних працівники ЗЗСО та 17 педпрацівників ЗДО.

03 січня 2019 року проведено конкурс на заміщення вакантної посади вчителя-реабілітолога КУ «ІРЦ» ГМР. Таким чином, штат ІРЦ повністю укомплектовано.

Проведено 2 службових розслідування:

-         з приводу правомірності дій директора КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» щодо розслідування нещасного випадку в колегіумі;

-         щодо дій вчителя КЗ «Гуляйпільська СЗОШ» Жили В.Г.

Директор КЗ «ЗДО «Ромашка» спільно з методистом Фероян С.В. провели розслідування нещасного випадку в закладі.

За звітний період відділ отримав та опрацював 440 документів. Надано листів, роз’яснень, відповідей 247.

Видано 143 накази, із них з основної діяльності - 104, з кадрів - 17, про надання відпусток – 3 (в тому числі затверджено графік відпусток керівників закладів та установ освіти, працівників відділу), про відрядження - 23. Отримано та розглянуто 4 письмових звернення, на особистому прийомі начальника прийнято 15 осіб.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №684 від 13.09.2017 року проведена робота по обліку дітей дошкільного та шкільного віку (зібрано заяви про взяття на облік та ксерокопії свідоцтв про народження).

У 9 закладах загальної середньої освіти (І-ІІІ ступенів) навчається 1944 учні, загальна кількість класів - 107. Закладів дошкільної освіти 8: 5 садків міської та 3 – сільської місцевості (612 вихованців, 28 груп ). 2 заклади позашкільної освіти (972 вихованці).

Організовано індивідуальне навчання для 38 здобувачів освіти, у тому числі для 6 учнів, які не можуть відвідувати заклад освіти через хворобу.

Організовано інклюзивне навчання для 19 учнів з особливими освітніми потребами (13 класів) у 4 закладах загальної середньої освіти (місто) та 2 інклюзивні групи в ЗДО «Сонечко».

На базі КЗ «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1» організовано навчання для здобуття повної загальної середньої освіти у очно-заочній формі (5 осіб).

Забезпечується підвезення до місць навчання і додому 227 (100%) учнів, які проживають за межами пішохідної доступності. Підвіз здійснюється до 7 закладів освіти. Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 7 одиниць транспорту.

У лютому 2019 року всі учні-випускники 11 класу закладів загальної середньої освіти громади за підтримки відділу освіти, молоді та спорту зареєструвалися для здачі зовнішнього незалежного оцінювання. Проводиться методичний супровід здачі ЗНО. Третина випускників спробували власні сили у пробному ЗНО в березні 2019 року.

Відділом освіти, молоді та спорту сформовано базу даних для видачі документів про базову та загальну середню освіту випускників 9 та 11 класу 2018/2019 навчального року, включаючи учнів заочної школи та екстернів. База успішно здана до опрацювання у Департамент освіти і науки Запорізької ОДА.

З метою вивчення стану організації ділової документації в закладах освіти громади, надання дієвої допомоги керівникам закладів освіти, підвищення рівня організації діловодства системи освіти Гуляйпільської міської територіальної громади з 26 березня по 18 квітня 2019 року головним спеціалістом відділу освіти Горпинич О.І. та методистом МК Фероян С.В. було проведено моніторинг стану ведення ділової документації в 9 закладах загальної середньої освіти та 8 закладах дошкільної освіти. Результати моніторингу будуть оформлені доповідними записками та представлені на колегії відділу освіти, молоді та спорту.

Постійно здійснюється робота щодо оновлення інформації на порталі Запорізької обласної освітньої мережі: у січні закладами загальної середньої, дошкільної освіти виконано перехід у ІІ семестр поточного навчального року, скориговано оновлено на порталі бази даних закладів (прибуття-вибуття учнів, вихованців та працівників тощо).

У лютому підготовлено та сформовано звіт закладів дошкільної середньої освіти 85-К, подано в електронній формі на портал.

У березні перевірено достовірність введеної інформації про випускників та сформовано пакет на виготовлення документів про освіту.

У березні проведено підготовчу роботу по запровадженню електронної реєстрації дітей для зарахування до 1 класу закладів загальної середньої освіти.

Постійно триває робота по формуванню електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти: перегляд заявок батьків, їх прийняття, коригування черги в дитячі садки.

У січні – березні за допомогою порталу здійснено замовлення підручників для 2, 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти.

У березні відділом освіти, молоді та спорту проведено моніторинг сайтів закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, підготовлено рекомендації щодо покращення інформативності та функціональності, прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти.

Продовжує працювати офіційний сайт відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради (www.vomsgpmrada.pp.ua), та сторінка в Facebook (https://www.facebook.com/MKVOGMR).

Всі навчальні заклади висвітили інформацію про проведену роботу на власних веб-сайтах.

З 21.01.2019 по 31.01.2019 проведено моніторинг якості організації харчування здобувачів освіти Гуляйпільської міської ради. Було перевірено 17 закладів освіти. Серед них – 9 закладів загальної середньої освіти та 8 закладів дошкільної освіти. 

КЗ "Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1" Гуляйпільської міської ради ввійшла у ТОП-100 шкіл проекту Zero Waste School (Фонд Кличко). 

12 квітня 2019 року працівники освіти Гуляйпільської громади взяли участь у суботнику, який організувала Гуляйпільська міська рада. Було прибрано ділянку дороги від кінця вулиці Великої до Дачного.

 

Проведено заходи з педагогічними працівниками та здобувачами освіти:

Масова робота з учнями:

-     ІІ етап Захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України проходив 17.02.2019 року на базі ЗНУ. Учасниками стали 4 учні. За результатами обласного етапу – 1 учениця – ІІІ місце. (І етап – 8 учасників, 4 переможці);

-                       І етап фестивалю писанок «Писанковий рай»: 64 роботи; переможці – 23;

-                       І етап Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»: 103 роботи; 36 переможців;

-                       І етап ІХ Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»: 10 учасників;

-                       І етап Всеукраїнської виставки-конкурсу з науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»: 11 робіт, 9 переможців;

-                       фестиваль-огляд дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Запорізький краю!»: 68 художніх номерів, 28 переможців;

-                       місячник профорієнтації «Професійний орієнтир»;

-                       І етап конкурсу з пропаганди та розповсюдження здорового способу життя «Обери життя - 2019»: 8 команд – ЗЗСО ГМР, 4 команди – ЗЗСО ГРР, 1 команда – ЗЗСО ВСР;

-                       І етап фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»;

-                       І етап Фестивалю дружин юних пожежників, взяли участь 7 команд від освітніх закладів Гуляйпільської громади.

-                       захід «Марафон професій».

Участь у:

-                       обласному етапі фестивалю-конкурсу патріотичної пісні та поезії «Україна – це Ми»: 6 учасників; 4 переможця обласного рівня;

-                       обласному конкурсі пошукових робіт «Сила. Мужність. Честь» Проект «Усна історія АТО»1переможець обласного рівня;

-                       фестивалі просвітницької роботи зі здорового способу життя: 11 сертифікатів учасників;

-                       ІІІ (обласному) етапі ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»: 3 учасника;

-                       ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2018/2019 н. р.: 5 переможців обласного рівня;

-                       Міжрегіональному фестивалі ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»: 1 переможець обласного рівня;

-                       обласному етапі конкурсу-виставки «Український сувенір»: 5 переможців обласного рівня;

-                       обласному етапі заочного конкурсу фотоаматорів «Країна моя ‑ Україна» 4 переможця обласного рівня;

-                       обласному етапі Всеукраїнської акції «До чистих джерел»: 1 переможець обласного рівня;

-                       обласному етапі конкурсу дитячої та юнацької творчості «Збережемо Україну разом»: 5 переможців обласного рівня.

З 04 по 08 лютого 2019 року було проведено Тижні безпечного Інтернету. Цього року вони проходили під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Школярі з 28 січня по 20 лютого взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечний інтернет», оцінили свої знання про безпечне користування глобальною мережею. Незалежно від результатів конкурсу, кожен учасник отримав електронний сертифікат про участь, а переможці були нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів.

В освітніх закладах громади було проведено уроки для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?», учні та вчителі взяли участь у Всеукраїнському вебінарі «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі».

Методична робота з керівниками та педагогами:

21.01.2019 року в комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Веселка» Гуляйпільської міської ради відбувся другий семінар-практикум за участю Зайцевої Лариси Іванівни, доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету, наукового кореспондента лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.

24.01. 2019 року на базі комунального закладу "Гуляйпільський колегіум "Лідер" Гуляйпільської міської ради відбувся семінар для відповідальних за організацію та проведення атестації педагогічних працівників в закладах освіти та підвищення кваліфікації.

12.02.2019 відбулася зустріч вчителів фізичної культури закладів освіти громади у рамках роботи фахового методичного об'єднання. Засідання пройшло на базі КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Гуляйпільської міської ради. Вчителі відвідали уроки педагогів закладу Шапошніка Геннадія Олеговича та Колосовського Віктора Олександровича з модулю програми фізичної культури «Гімнастика» та стали свідками активного впровадження ними нових методик, спрямованих на розвиток уваги та кардіо тренування учнів.

22.02.2019 на базі КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» відбувся семінар вчителів фізичної культури. Практичну складову семінару забезпечено відкритим уроком з модулю «Самбо», який провів вчитель фізичної культури Дикун В.П. 

28.02.2019 року на базі Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся семінар для директорів закладів освіти  щодо особливостей навчання у даному закладі вищої освіти.

З 12.03 по 14.02.2019 року на базі комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Гуляйпільської міської ради Олена Петрівна Аксьонова, завідувачка кафедри фізичної культури і спорту Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; кандидат педагогічних наук, доцент, учитель-методист вищої категорії провела тренінг для педагогічних працівників закладів освіти Гуляйпільської міської ради на тему «Школа розумного руху: інноваційна технологія фізичного виховання дітей і підлітків».

26.03 – 28.03.2019 тренінги для вчителів початкових класів, фізичної культури, які будуть викладати за програмою НУШ фізичну культуру.

25.03 – 30.03.2019 Тренерами НУШ Пузан Н.Я. та Лапіною Т.М. в березні проведено 2 тренінги для вчителів початкової школи Гуляйпільської міської ради, які працюватимуть за Концепцією «Нова українська школа», в тренінгах взяли участь 31 педагогічний працівник закладів загальної середньої освіти.

27.03.2019 – засідання методичних об’єднань вчителів фізики, математики, історії, української мови та літератури.

26.03.2019 року в КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» ГМР - постійно діючий семінар для практичних психологів «Психологічний супровід організації освітнього процесу в умовах реформування освіти».

11.04 на базі КЗ "Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1" – семінар вчителів фізичної культури громади. Висвітлювалися питання впровадження в освітній процес інноваційних технологій Нової української школи,"Спорт проти булінгу", "Школа розумного руху".

11.04.2019 року на базі КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» ГМР – відбувся ІІІ методологічний семінар для освітян ЗЗСО Гуляйпільської міської ради в рамках проекту «BE PROFI: платформа кар’єрного орієнтування молоді», підтриманого Німецьким товариством з міжнародної співпраці (GIZ).

Розпочато реалізацію експериментально-дослідної роботи “Впровадження інноваційної моделі управління освітою Гуляйпільської міської територіальної громади на основі креативного менеджмента” на 2019-2021 рр.:

12.04 на базі тренінгового кабінету КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» відбулося засідання науково-методичної ради методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради. На засідання була запрошена Ястребова В. Я., професор кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук, науковий керівник Програми експериментально-дослідної роботи “Впровадження інноваційної моделі управління освітою Гуляйпільської міської територіальної громади на основі креативного менеджмента” на 2019-2021 рр.;

19.04 на базі тренінгового кабінету КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» Ястребова В. Я., професор кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук провела тренінг для директорів закладів освіти «Інноваційні технології в управлінні освітніми проектами».

15-17.04.2019, 22-24.04.2019 тренінги для вчителів початкових класів, мистецтва, які будуть викладати за програмою НУШ мистецтво.

Узагагальнено досвід роботи методичного кабінету відділу освіти з теми «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних кадрів в умовах територіальної громади», який буде представлено у науково-методичному збірнику «Освіта Запорізького краю - 2019».

Опис практик освіти Гуляйпільської міської територіальної громади «ІРЦ: від теорії до практики рівного доступу до якісних освітніх послуг» та «Вибори керівника закладу освіти: від теорії до практики. Досвід Гуляйпільської ОТГ» здійснено експертом Шведсько – Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» І. Білик. Практики представлено на сайті проекту.

Робота з ЗДО.

21 грудня 2018 року на базі ЗДО «Сонечко» відбувся семінар для директорів закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради з теми: «Актуальні питання в роботі дошкільних закладів громади».

17 січня 2019 року вихователь-методист ЗДО «Сонечко» Сержанська Л.В. провела нетворкінг між педагогами комунального закладу «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Сонечко» комбінованого типу Гуляйпільської міської ради та комунального закладу «Колегіум «Лідер» Гуляйпільської міської ради.

18 січня 2019 року на базі комунального закладу «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Ромашка» комбінованого типу Гуляйпільської міської ради відбувся семінар для директорів закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради (керівник – Фероян С.В., методист МК).

21 січня 2019 року в комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Веселка» Гуляйпільської міської ради відбувся другий семінар-практикум за участю Зайцевої Лариси Іванівни, доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету, наукового кореспондента лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, наукового кореспондента Національного центру «Мала академія наук України», голови осередку Бердянського району ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», для 22 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради з «Формування логіко-математичної компетентності в дітей дошкільного віку».

25 січня 2019 року на базі ЗДО «Веселка» відбулося перше засідання творчої групи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради з метою створення єдиного віртуального інформаційно-методичного простору закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради, зорієнтованого на забезпечення формалізованої мережевої взаємодії, оптимальної, мобільної організації педагогічної діяльності в закладах дошкільної освіти, як наслідок - переорієнтування традиційної форми методичної роботи на нову інноваційну мережеву дистанційну систему для здійснення методичного супроводу безперервного підвищення професійної кваліфікації педагогічних кадрів, стимулювання самоосвіти та творчого зростання педагогів закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради. Керівник заходу, вихователь-методист ЗДО «Веселка» Беслік А.М.

30 січня 2019 року в комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Веселка» Гуляйпільської міської ради відбувся виховний захід для батьків та вихованців молодшої групи, який підготувала та провела вихователь Кириченко Лариса Миколаївна

В рамках моніторингу якості організації харчування здобувачів освіти Гуляйпільської міської ради методистами методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту – Фероян С. В. та Куріленко А. В. з 21.01.2019 по 31.01.2019 було обстежено 17 закладів освіти. Серед них – 9 закладів загальної середньої освіти та 8 закладів дошкільної освіти

31 січня 2019 року в комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Сонечко» комбінованого типу Гуляйпільської міської ради відбувся перший етап Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» серед вихованців закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради (старшої групи - 6 років).

05 лютого 2019 року в закладі дошкільної освіти «Ластівка» в рамках семінару для вихователів дитячих садків Гуляйпільської МТГ «Фізичне виховання дітей у закладі дошкільної освіти» керівником семінару, вихователем Гордієнко Мирославою Іванівною, в цікавій захоплюючій атмосфері було продемонстровано практичне заняття з фізичної культури «Киця Мурка та маленькі кошенята», майстер–клас - «Сузір’я оздоровчих технологій».

14 березня 2019 року відбувся І етап фестивалю-виставки фотомистецтва для закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради «Україна – рідний край», покликаний зібрати світлини для популяризації вищих духовних цінностей, активізації патріотичного виховання в освітній роботі закладів дошкільної освіти та в родинах, формуванню національної самосвідомості й гідності, зацікавленості до історії, культури й традицій свого роду, народу і держави, любові до малої батьківщини, інтересу до міжнаціонального спілкування у всіх учасників освітнього процесу.

20 березня 2019 року на базі КЗ «Успенівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Золотий ключик» Гуляйпільської міської ради відбулося чергове засідання методичного об’єднання для вихователів різновікових груп (керівник методичного об’єднання - вихователь Новікова К.П.) з теми наступності у роботі вчителя Нової Української Школи та вихователя закладу дошкільної освіти з питань навчання основ грамоти та підготовки до письма.

21 березня 2019 року на базі КЗ «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Сонечко» комбінованого типу Гуляйпільської міської ради відбувся проблемний семінар та методичне об’єднання для КПС дітей з особливими освітніми потребами «Діти з розладами аутистичного спектра.

27 березня 2019 року відбувся І етап фестивалю фахової майстерності «Світ дошкілля» (Методист року-2019) в комунальному закладі «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Веселка» Гуляйпільської міської ради з метою підвищення престижу професії, вмотивованості професійного розвитку педагогів закладів дошкільної освіти, виявлення кращих педагогів, узагальнення і розповсюдження їх досвіду, стимулювання творчого потенціалу, забезпечення незалежної експертної оцінки діяльності педагога, формування позитивної суспільної думки.

1 та 2 квітня 2019 року відбувся авторський тренінг «Методичний супровід закладів дошкільної освіти, які впроваджують освітню програму «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку» для тренерів-експертів: спеціалістів відділів, управлінь освіти районів та ОТГ; методистів МК; вихователів-методистів ЗДО на базі ЗДО №42 «Сонечко» м. Запоріжжя.

10 квітня 2019 року на базі комунального закладу «Заклад дошкільної освіти ясла-садок «Ластівка» типу Гуляйпільської міської ради (директор – Домбровська Т.І.) відбулася робоча нарада для директорів закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради з методистом МК Фероян С.В., в ході якої обговорювались підсумки методичної роботи в закладах дошкільної освіти громади в рамках співпраці з відділом освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради за 2018/2019 навчальний рік та про організацію роботи з педагогічними кадрами у наступному навчальному році.

10 квітня 2019 р. у КЗ «ЗДО ясла-садок «Сонечко» комбінованого типу ГМР пройшло чергове засідання постійно діючого семінару для вихователів закладів дошкільної освіти «Громадянське та патріотичне виховання дошкільників. Сучасні підходи», керівник Чапленко І.П., вихователь КЗ «ЗДО ясла-садок «Сонечко».

17 квітня 2019 року відбувся І етап фестивалю «Перлинки Запорізького краю» з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей в музичній діяльності вихованців закладів дошкільної освіти Гуляйпільської міської ради. У Фестивалі, який проводився за номінаціями: співи, танці, взяли участь діти дошкільних закладів «Сонечко», «Ромашка», «Джерельце» та «Ластівка».

 

Про результативність роботи психологічної служби району

Протягом січня шкільними практичними психологами було проведено моніторингову діагностику психічних станів за Г. Айзенком серед учнів 6-10 класів. За результатами обстеження класним керівникам та батькам учнів були надані відповідні рекомендації.

31.01.2019 року методист відділу освіти, молоді та спорту Куріленко А.В. відвідала обласний семінар «Організаційно-правові засади діяльності фахівців психологічної служби щодо запобігання та протидії домашньому насильству та проявам насильства в учнівському середовищі» (доповідачі – Величко І.А. та Сироватко О.М.). В ході семінару були обговорені актуальні питання, які хвилювали аудиторію та надані чіткі інструкції щодо роботи з дітьми-булерами та дітьми-жертвами.

На виконання Наказу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради № 029 від 31.01.2019 «Про проведення службового розслідування» в КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер» ГМР з учнями 4-А класу з метою всебічного неупередженого і повного з’ясування обставин, викладених у заяві Пузанової А.М., матері учня 4-А класу Лишенка Д.О.). 07.02.2019 року методист відділу освіти, молоді та спорту ГМР Куріленко А.В. відвідала навчальний заклад та дослідила ситуацію, яка була зазначена в заяві. Була проведена бесіда з практичним психологом та класним керівником (ними були надані: соціальний паспорт класу, результати досліджень та тестувань, соціограма та аналітичні довідки щодо індивідуальної роботи з Лишенком Д. та його однокласниками). Для глибокої оцінки ситуації, учнів-учасників конфлікту було діагностовано за методиками «Айсберг» та «Кактус», а також проведена бесіда з метою налагодження комфортного мікроклімату серед дитячого колективу.

Протягом лютого на виконання рішення колегії відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради від 29.08. 2018 року щодо попередження фактів насилля над дитиною в школі, сім’ї та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти було організоване моніторингове дослідження даного напрямку. Результати перевірки висвітлені рішенням колегії від 26.02.2019 року.

13.02.2019 року на виконання запиту адміністрації КЗ «Гуляйпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів» ГМР практичним психологом КЗ «Гуляйпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» ГМР Юдковською В.В. було проведено діагностику учня 3 класу Максюти Д. та застосовані вправи задля дослідження комфортного клімату в дитячому колективі. В ході обстеження були використані такі психодіагностичні заходи:методика «Неіснуюча тварина», дитячий варіант особистісного тесту Р. Кетела, соціометричне дослідження класного колективу, спостереження за дітьми в урочний час та під час перерв.

Лютий-березень шкільними практичними психологами було проведено моніторингове дослідження «Психологічна культура старшокласників». З метою дослідження почуття відповідальності та мотивації по відношенню до подальшого майбутнього. За запитом старшокласників були проведені індивідуальні консультації.

21.03.2019 року методист відділу освіти, молоді та спорту Куріленко А.В. відвідала обласний семінар «Психолого-педагогічний супровід організації освітнього процесу в умовах реформування освіти» (доповідачі – Подмазін С.І. та Сироватко О.М.).

26.03.2019 року в КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» ГМР був проведений постійно діючий семінар для практичних психологів «Психологічний супровід організації освітнього процесу в умовах реформування освіти».

Своїм досвідом реалізації роботи з дітьми «групи ризику» поділилась Нарижна І.Є. (КЗ «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» ГМР).

У відповідь на анонімне звернення заявника на урядову гарячу лінію від 19.03.2019 АА-9161134 (відносно неналежної поведінки вчителя початкових класів Жили В.Г. КЗ «Гуляйпільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів» ГМР) Куріленко А.В. була включена до комісії з розгляду даної ситуації.

24.04.2019 року на виконання запиту-клопотання адміністрації КЗ «Успенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ГМР про проведення відповідної роботи з учнем 6 класу Деменком М.М. методистом відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради Куріленко А.В. та практичним психологом комунального закладу «Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» ГМР Юдковською В.В. був організований виїзд до навчального закладу (в рамках виїзного мобільного психологічного консультпункту – за зверненням адміністрації закладу). Були проведені наступні заходи:

- бесіда з завучем з навчально-виховної роботи, практичним психологом та класним керівником учня 6 класу (ними надані доповідні записки вчителів, учнів та технічного персоналу, які зазнали жорстокого поводження з боку Деменка М.; акти обстеження житлово-побутових умов родини Максима, результати проективних та діагностичних тестувань, деякі контрольні та робочі зошити);

- круглий стіл із вчителями-предметниками, які акцентували увагу на проблемних моментах з даною дитиною, приводили реальні приклади та ділились методами створення ситуації успіху та допомоги учневі;

- метод відкритого мікрофону з батьківською громадскістю (батьки дітей різних вікових категорій) надав можливість висловитись з даного приводу та знайти шляхи вирішення гострої проблеми;

- індивідуально-корекційна діагностика з учнем 6 класу Деменком М. (анкета «Коло осіб», проективна методика «Неіснуюча тварина», тест діагностики акцентуацій характеру в підлітків, розроблений С. І. Подмазіним (МПДО);

- консультація матері учня Деменко К. О. та надання відповідних рекомендацій для поліпшення внутрішньосімейних відносин та налагодження соціальної поведінки дитини.

Впродовж квітня – аналіз та обробка результатів моніторингових досліджень серед здобувачів освіти. Направлення аналітичних довідок до ЗОІППО та Департаменту освіти та науки Запорізької ОДА.

Січень-квітень.Висвітлення актуальних та цікавих проблем із залученням ЗМІ (публікації до місцевої газети та радіолекторії).

Про результативність роботи інспекторів із охорони дитинства

10-15.01 - збір та формування банку даних дітей пільгових категорій з числа дошкільної та загальної середньої освіти.

Щоквартальний збір інформації в рамках виконання листа Запорізької обласної адміністрації від 16.01.2018 року № 08-28/0167 «Про  виконання протокольного рішення» з метою виявлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

 

Фізична культура та спорт

Протягом січня місяця вихованці ДЮСШ (тренер Євген Мирошник) брали участь у чемпіонаті області з футзалу серед юнаків 2004-2005,  р.н., під гаслом «Граємо за Україну разом!». Змагання проходили у м. Гуляйполе, м. Енергодар, м. Токмак та м. Василівка. У змаганнях взяло участь 24 команди юнаків районів та міст. Наші вихованці посіли почесне 5 місце.

12 січня в спортивному залі ДЮСШ відбулися змагання відкритого турніру з волейболу серед жіночих команд. В змаганнях брали участь 4 команди.

12 січня в малому спортивному залі ДЮСШ відбулися змагання з шахів серед чоловіків пам’яті Івана Скиби. В змаганнях взяло участь 9 чоловік.

В лютому та березні місяці команди юнаків 2006-2007 та 2008-2009 р.н. брали участь у чемпіонаті області з футзалу, під гаслом «Граємо за Україну разом!». На превеликий жаль, команди наших юнаків завершили свої виступи на стадії зональних змагань, не пробившись у фінальну частину.

7-9 лютого в спортивному залі ДЮСШ пройшли змагання Всеукраїнського турніру з волейболу «Кубок Водолія» серед команд ветеранів (чоловіки, жінки).

24 лютого в смт. Веселе взяли участь у змаганнях Кубка з волейболу серед чоловічих команд сільських об’єднаних територіальних громад Запорізької області. Збірна команда Гуляйпільської ОТГ стала переможцем цих змагань.

27 лютого та 1 березня в спортивному залі ДЮСШ проходили змагання з баскетболу серед команд юнаків в залік 74-ї районної спартакіади школярів. В змаганнях взяло участь 17 команд.

За результатами змагань, перше місце виборола команда юнаків Гуляйпільської ЗОШ № 1.

11 та 15 березня в спортивному залі ДЮСШ проходили змагання з баскетболу серед команд дівчат в залік 74-ї районної спартакіади школярів, присвяченої 95-й річниці з дня заснування Гуляйпільського району. В змаганнях взяло участь 12 команд.

26-27 березня  в спортивних залах Гуляйпільської СЗОШ та ДЮСШ відбулися змагання (шашки, шахи, настільний теніс, волейбол, футзал)  районної Спартакіади серед працівників освіти.

03 квітня в спортивному залі ДЮСШ проходили зональні змагання з баскетболу 3х3 (юнаки, дівчата) в залік 73-ї обласної спартакіади школярів Запорізької області, за участю 4 збірних команд районів. Гуляйпільські команди вийшли до фінальної частини змагань.

04 квітня в спортивному залі ДЮСШ проходили змагання з волейболу серед команд дівчат в залік 74-ї районної спартакіади школярів. В змаганнях взяло участь 15 команд. За результатами змагань, перше місце виборола команда дівчат колегіуму «Лідер».

09 квітня в спортивному залі ДЮСШ проходили змагання з волейболу серед команд юнаків в залік 74-ї районної спартакіади школярів. В змаганнях взяло участь 14 команд. За результатами змагань, перше місце виборола команда юнаків колегіуму «Лідер».

11 квітня в м. Пологи взяли участь у зональних змаганнях з волейболу (юнаки, дівчата) в залік 73-ї обласної спартакіади школярів Запорізької області, за участю 4 збірних команд районів. Гуляйпільські команди до фінальної частини змагань не потрапили.

18 та 19 квітня в м. Запоріжжі взяли участь у фінальній частині змагань з баскетболу 3х3 (юнаки, дівчата) в залік 73-ї обласної спартакіади школярів Запорізької області, за участю 8 збірних команд міст та районів. Команда юнаків посіла 4 місце, команда дівчат 3 місце.

20 квітня в спортивному залі ДЮСШ відбулися зональні змаганнях з волейболу серед чоловіків в залік обласної спартакіади серед збірних команд міст, сільських районів та ОТГ у 2019 році під гаслом «Здорова молодь – здорова нація». Команда Гуляйпільської ОТГ вийшла до фінальної частини змагань.  

Протягом січня-березня 2019 року в спортивному залі ДЮСШ проходили ігри відкритої першості Гуляйпільського району з футзалу серед аматорських команд сезону 2018/2019 років. У змаганнях брало участь 9 команд основних складів та 8 команд юнаків.

22-23 квітня на базі КЗ «Гуляйпільська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів» ГМР проведено спартакіаду працівників освіти.

 

 

 

Начальник відділу                                                                         В. НАУМЕНКО

 

 

Завантажити Звіт про роботу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради за І квартал 2019 року

Переглядів: 409

Асоціація міст України