Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Я маю право

Календар

« Травень 2019 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Оприлюдлення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту регуляторного акту – рішення Гуляйпільської міської ради «Про затвердження Регламенту управління «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради»

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту регуляторного акту – рішення Гуляйпільської міської ради «Про затвердження Регламенту управління «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради»

 

 

1. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

 

Статтею 12 Закону України «Про адміністративні послуги» (далі – Закон) встановлено, що положення про центр надання адміністративних послуг (далі - Центр) та його регламент затверджуються органом, який прийняв рішення про утворення Центру. При цьому примірне положення про Центр та його регламент затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №588 «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг» рекомендовано органам місцевого самоврядування у своїй діяльності щодо забезпечення функціонування центрів надання адміністративних послуг керуватися Примірним регламентом, затвердженим цією постановою.

         Ураховуючи зазначене, для вдосконалення нормативного регулювання та приведення у відповідність вимогам чинного законодавства з питань надання адміністративних послуг, виникла необхідність розробити проект рішення Гуляйпільської міської ради  «Про затвердження Регламенту управління «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради».

 

2. Визначення цілей державного регулювання

Прийняття цього регуляторного акта дозволить визначити порядок організації роботи Центру, порядок дій адміністраторів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг і суб’єктами звернень, та також спрямовано на:

- забезпечення прозорості, об’єктивності, неупередженості діяльності суб’єктів надання адміністративних послуг;

 - забезпечення вільного доступу суб’єктами звернення до інформації щодо порядку, умов, строків, вартості (у разі платності) адміністративних послуг;

- доступність та зручність для суб’єктів звернень;

- забезпечення мінімізації кількості відвідувань, документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг.

 

3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей та аргументи щодо переваги обраного способу

 

Альтернативних способів досягнення встановленої мети немає, оскільки    Закон України «Про адміністративні послуги» зобов’язує затвердити Регламент Центру надання адміністративних послуг Гуляйпільської міської ради.

 

4. Механізми, які пропонується застосувати для розв’язання проблеми, і відповідні заходи

        

Наслідком прийняття регуляторного акту будуть наступні механізми і заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми:

- впорядкування організації роботи адміністраторів Центру, їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг та суб’єктами звернень відповідно до вимог чинного законодавства;

- організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами надання адміністративних послуг;

- здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг термінів розгляду справ та прийняття рішень;

- надання адміністративних послуг у випадках, передбачених лише законами.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

 

Можливість досягнення цілей, передбачених п. 2. цього Аналізу, у разі прийняття зазначеного рішення є цілком реальною та обґрунтованою у зв'язку з тим, що метою створення проекту рішення є цілеспрямоване вирішення зазначених проблем.

Ризик зовнішніх чинників цього регуляторного акта відсутній, так як його впровадження не суперечить чинному законодавству.

 

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта

 

 

Сфера дії

 

 

Витрати

 

Вигоди

Органи місцевого самоврядування  та органи державної влади

немає

 

-               мінімізація кількості документів та процедурних дій, необхідних для надання адміністративних послуг;

-               мінімізація черг суб’єктів звернень;

-               встановлення чіткого порядку взаємодії між адміністраторами та суб’єктами надання адміністративних послуг;

-               оперативність вирішення питань, пов’язаних з наданням адміністративних послуг;

-               виконання вимог діючого законодавства

 

Суб’єкти господарської діяльності

немає

-               доступність та зручність;

-               зрозумілість процедур надання адміністративних послуг завдяки встановленню чіткого порядку взаємодії між  адміністраторами, - та суб’єктами надання адміністративних послуг;

-               мінімізація кількості відвідувань Центру для отримання результату надання адміністративної послуги;

-               контроль адміністраторів за термінами надання адміністративних послуг;

-               отримання у приміщенні Центру професійних консультацій щодо порядку надання адміністративних послуг та допомоги в оформленні документів, необхідних для їх отримання;

-               зменшення термінів надання адміністративних послуг;

-               наявність та доступність інформації про перелік та порядок надання адміністративних послуг, в тому числі розміщеної на веб-сайті  Гуляйпільської міської ради.

 

Громадяни

немає

-               доступність та зручність (місце розташування, транспортне сполучення, режим роботи Центру);

-               належні умови для очікування та заповнення необхідних документів (бланків, заяв тощо), у тому числі для осіб з обмеженими фізичними можливостями (особливими потребами);

-               мінімізація кількості відвідувань Центру для отримання результату надання адміністративної послуги;

-               отримання у приміщенні Центру професійних консультацій щодо порядку надання адміністративних послуг та допомоги в оформленні документів, необхідних для їх отримання;

-               зрозумілість процедур надання адміністративних послуг завдяки встановленню чіткого порядку взаємодії між  адміністраторами та суб’єктами надання адміністративних послуг;

-               наявність та доступність інформації про перелік та порядок надання адміністративних послуг, в тому числі розміщеної на  веб-сайті Гуляйпільської міської ради.

 

 

Для суб’єктів звернення за одержанням адміністративних послуг вигодою також буде уникнення випадків щодо:

-         вимагання суб’єктами надання адміністративних послуг отримання адміністративних послуг, не передбачених законами;

-         понесення додаткових витрат під час одержання адміністративних послуг.

 

7. Термін дії акта

 

Пропонується безстроковий термін дії регуляторного акту. При змінах у  чинному законодавстві, які можуть вплинути на дію запропонованого акта, до нього будуть вноситися відповідні зміни.

 

8. Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта

Результативність регуляторного акта визначатиметься за такими показниками:

 

  • Ø статистичні показники:

-                    кількість звернень до Центру;

-                    кількість наданих адміністративних послуг;

-                    кількість наданих консультацій суб’єктам звернень;

-                    кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта.

  • Ø соціологічні показники:

-     кількість звернень відвідувачів для отримання адміністративних послуг (однієї особи для вирішення свого питання);

-        рівень поінформованості відвідувачів про роботу Центру;

-        розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами звернень під час отримання адміністративних послуг;

-     час прийому населення для надання адміністративних послуг в Центрі;

-         оцінка умов для відвідувачів у приміщенні Центру.

         Дія регуляторного акта поширюється на юридичних та фізичних осіб, які є суб’єктами звернень щодо отримання адміністративних послуг. Також його дія поширюється на органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, які є суб’єктами надання адміністративних послуг.

         Цей регуляторний акт не впливає на розмір надходжень до місцевого бюджету.

Рівень поінформованості громадськості з основними положеннями проекту регуляторного акту – достатній, оскільки зазначений проект розміщується на офіційному веб-сайті Гуляйпільської міської ради (http://gpmrada.gov.ua/).

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися юридичним відділом виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради  — до набрання чинності цим рішенням, повторне — через один рік після набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом, періодичне — раз на три роки  починаючи з повторного відстеження.

Результати відстеження після їх здійснення будуть оприлюднені в засобах масової інформації та/або на офіційному веб – сайті Гуляйпільської міської ради  в порядку, встановленому чинним законодавством.

 

Начальник юридичного відділу

виконавчого комітету Гуляйпільської

міської ради                                                                                   О.С. Яковенко

Завантажити АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту регуляторного акту – рішення Гуляйпільської міської ради «Про затвердження Регламенту управління «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради»

П'ятниця, 14 Липня 2017 14:16 | Переглядів: 278

Асоціація міст України