Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Я маю право

Календар

« Липень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Оголошення

Фонд соціального страхування реорганізувався та активно діє

Пологівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (далі - Пологівське відділення) повідомляє, що з 1 серпня 2017 року усі функції та завдання, визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», виконуються Фондом соціального страхування України, який є правонаступником Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Пологівське відділення реалізує державну політику у сфері соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, а також соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

На виконання статутних функцій та відповідно до покладених обов'язків працівниками Пологівського відділення забезпечується виконання завдань в сфері соціального страхування за такими напрямками роботи:

  • Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, розслідування страхових випадків.
  • Надання матеріального забезпечення застрахованим особам та проведення страхових виплат потерпілим на виробництві.
  • Здійснення   контролю  за   використанням    коштів    Фонду,    веденням    і
    достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання.

Як і раніше страхові експерти з охорони праці відділення викопують профілактичні заходи, спрямовані на усунення впливу на працівників небезпечних та шкідливих виробничих факторів, в тому числі:

-  надають страхувальникам консультації, сприяють у створенні роботодавцями ефективної системи управління охороною праці на кожному підприємстві;

-  приймають участь у проведенні розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також в перевірці знань з охорони праці працівників підприємств;

   - забезпечують пропаганду безпечних та нешкідливих умов праці, готують тематичні публікації, розповсюджують нормативні акти з питань соціального страхування та охорони праці.

Спеціалісти сектору страхових виплат вирішують питання матеріального забезпечення застрахованих осіб та відшкодування шкоди потерпілим на виробництві.

Матеріальне забезпечення по тимчасовій непрацездатності надається застрахованим особам за такими видами допомоги:

-        у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві (включаючи догляд за хворою дитиною);

-        допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;

-        допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

-        забезпечення оздоровчих (відновлювальних) заходів;

Також проводиться перевірка обґрунтованості видачі листків непрацездатності.

Відшкодування шкоди, заподіяної застрахованому ушкодженням здоров'я па виробництві, здійснюється у вигляді таких страхових виплат:

-  допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

-  щомісячна страхова виплата втраченого заробітку в залежності від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності;

-  одноразова допомога у встановлених випадках потерпілому (або членам його сім'ї й особам, що перебували на його утриманні);

-  страхова виплата дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності;

-  страхові виплати на медичну і соціальну допомогу, в тому числі на додаткове харчування, придбання ліків та виробів медичного призначення, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування, якщо потребу в них визначено висновками МСЕК.

Якщо внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання потерпілий тимчасово втратив працездатність, відділення Фонду відшкодовує всі витрати на його лікування при наявності чеків на придбання медикаментів та виробів медичного призначення.

Спеціалістами сектору фінансово-економічної діяльності, обліку страхувальників та доходів виконуються наступні завдання:

- віднесення    страхувальника   до   класу    професійного    ризику    виробництва    з
урахуванням виду його економічної діяльності

-  з   метою   здійснення   контролю   за   використанням   коштів  Фонду проводяться,
згідно   затвердженого    графіку,    перевірки    дотримання    порядку    використання    та
своєчасності і повноти повернення невикористаних страхових коштів Фонду;

-  за результатами перевірок до порушників застосовуються в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладаються адміністративні штрафи.

-  приймання квартальних звітів за формою Ф4-ФСС з ТВП по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, по вагітності та пологам, витратами, зумовленими похованням.

Слід зазначити, що в результаті злиття двох Фондів навантаження на спеціалістів відділення значно зросло, та все ж всі покладені функції виконуються своєчасно, в повному обсязі здійснюється матеріальне забезпечення з тимчасової втрати працездатності та відшкодовується шкода потерпілим на виробництві.

Додатково до відома страхувальників:

приймання заяв-розрахунків від страхувальників на фінансування витрат з тимчасової втрати працездатності проводиться Пологівським відділенням щоденно з 8—до 11— год. за адресою: м. Пологи., пров. Жуковського, 10 (тел. 06165- 2-31-89)

приймання звітів за формою Ф4-ФСС з ТВП здійснюватиметься щоквартально Пологівським відділенням.

 

 

                В.І.Сивуха - начальник Пологівського відділення

                                        УВД ФССУ у Запорізькій області

Вівторок, 19 Вересня 2017 11:22 | Переглядів: 430

Асоціація міст України