Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Беоплатна правова допомога

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Оголошення

ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проекту регуляторного акта «Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель Гуляйпільської міської територіальної громади»

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», виконавчий комітет Гуляйпільської міської ради повідомляє про оприлюднення проекту рішення Гуляйпільської міської ради «Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель Гуляйпільської міської територіальної громади» та аналізу регуляторного впливу цього рішення з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.
Стислий зміст проекту. Згідно з Конституцією України земля є основним національним багатством і перебуває під особливою охороною держави. Землеохоронний аспект у земельній державній політиці носить імперативний характер, тобто підлягає безумовному виконанню. Погіршення якості земель, зниження їх продуктивності, порушення вимог користування землею є неприпустимим.
Положеннями Земельного кодексу України визначено загальні засади здійснення контролю за використанням та охороною земель. Так, відповідно до Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону земель» від 19.06.2003 р. контроль за використанням та охороною земель в Україні поділяється на державний, самоврядний та громадський.
При цьому виникає певна правова порожнеча щодо питання про порядок здійснення самоврядного контролю. Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється законом (Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»). Громадські інспектори діють на підставі положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади з земельних ресурсів. Що стосується самоврядного контролю за використанням та охороною земель, то порядок його здійснення чинним законодавством України не врегульований.
Після введення в дію Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. кількість земельних ділянок, що надаються в користування юридичним та фізичним особам постійно збільшується. Пропорційно до цього збільшується кількість випадків порушення норм чинного законодавства у сфері земельних відносин, самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, порушення умов договорів оренди земельних ділянок тощо. Разом з тим, на сьогодні територіальна громада фактично позбавлена можливості здійснювати повноцінний контроль за використанням та охороною земель, якими відповідно до Земельного кодексу України розпоряджається міська рада.
У зв’язку з цим виникла нагальна потреба у визначенні механізму здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель на території Гуляйпільської міської територіальної громади.
Зауваження та пропозиції необхідно надсилати в письмовій та/або в електронній формі до відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради за адресою: Запорізька обл., м. Гуляйполе, вул. Шевченко, б. 15, прим. 2, каб. 7, тел./факс (06145) 4-18-79, e-mail rada@gpmrada.gov.ua.
Вищевказаний проект рішення та аналіз будуть опубліковані на офіційній сторінці Гуляйпільської міської ради в мережі Інтернет - http://gpmrada.gov.ua, протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення вказаного повідомлення.
Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється один місяць з дня оприлюднення вказаного проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу.

Середа, 05 Лютого 2020 14:02 | Переглядів: 227

Асоціація міст України