Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Я маю право

Календар

« Липень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Оголошення

Коригування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Оголошення!

 КП «Житлосервіс» повідомляє про  намір здійснити коригування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, в зв’язку  підвищенням рівня заробітної плати та вартості електроенергії.

Зауваження та пропозиції приймаються  до 22 лютого 2018 року, за адресою Н.Махна, 62.

 

 

Економічне обґрунтування коригування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

 

        Комунальне підприємство «Житлосервіс» Гуляйпільської міської ради має на балансі житловий фонд міста Гуляйполе.

На утриманні КП «Житлосервіс» знаходяться 67 житлових будинків, з них 45 багатоквартирних, будинок № 47 Н.Махна, має статус гуртожитка. Загальна кількість квартир – 1581, загальна площа квартир -69 870,35 м2, приведена прибудинкова площа для прибирання -74 741 м2.

На даний час на підприємстві діють побудинкові скориговані тарифи затверджені рішенням Гуляйпільської міської ради № 74 від 30.06.2016 року. Середньозважений тариф яких становить 2,16 з ПДВ. За результатами господарської діяльності по наданню послуг з утримання будинків та прибудинкових територій за ІІ-ІІІ квартал 2017 року підприємство отримало збитків на суму 1 034 тис. грн. Причиною збиткової діяльності по наданню вищезазначених послуг є економічні чинники, які не залежать від підприємства. Зазначена проблема обумовлена тим, що у 2017 році підвищились :

-         Мінімальна заробітна плата зросла на  287,8 % (2011 рік – 960 грн., з травня 2016 року -1450 грн., з січня 2018 року -3723 грн.) Фонд заробітної плати закладений в тарифі 2011 року становить 55.1 тис. грн. в скоригованому тарифі 2016 року – 71.5 тис. грн., Фактично фонд оплати праці разом з нарахуваннями з січня 2018 року складає 217,5 тис. грн.

-         Вартість електроенергії збільшилась на 430,3 % ( 2011 рік -0,3168 грн/кВт*год, 2016 рік -0,99 грн/кВт*год, з 1 березня 2017 року -1,68 грн. к/Вт*год)

 

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні 2018 року відносно 2011 року становить 137,3%.

Враховуючи вищесказані чинники та ліцензійні умови про беззбиткову діяльність підприємства виникає необхідність у перегляді діючих тарифів для проведення іх до економічного обґрунтування витрат підприємства на даний час у відповідності до Закону України від 16.07.2015 № 626-VIII «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг», де вказано що «встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на іх виробництво не допускається».

 

 Розрахунки виконані згідно технічних паспортів будинків та інших нормативних документів по кожному будинку.

 

Під час розрахунку нормативних витрат враховувались середньомісячні витрати з оплати праці, відрахування соціальних внесків, матеріальні витрати на рік окремо за статтями експлуатаційних витрат, діючі ціни на паливно-енергетичні та мастильні ресурси, накладні витрати, обов’язкові платежі.

 

Утримання виробничого персоналу необхідного для належного утримання будинку та прибудинкової території розраховані відповідно до Типових норм часу та норм обслуговування для робітників і виробничого персоналу, для утримання житлового фонду затвердженого наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 4 серпня 1997 року № 59.

 

Статті витрат :

 

-         Матеріальні витрати включають в себе матеріали, що використовуються для прибирання прибудинкової території, для технічного обслуговування та ремонту внутрішньо будинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, поточного ремонту конструктивних елементів та технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, розташованих на закріпленій території будинку, дитячих майданчиків, освітлення місць загального користування. Витрати визначаються на основі фактичних витрат минулого року та діючих цін на період формування тарифу.

-         Витрати на оплату праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування розраховані у відповідності до затвердженого переліку послуг та нормативної кількості задіяного персоналу розрахованого згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України 25.12.2013 № 603 «Про затвердження Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків. Споруд і прибудинкових територій».

-         Витрати на електроенергію. Зростання тарифу на електроенергію згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» призвело до збільшення витрат по статті «Освітлення місць загального користування» відповідно на 430,3% ( 2011 рік -0,3168 грн/кВт*год, 2016 рік -0,99 грн/кВт*год, 1 березня 2017 року -1,68  грн. к/Вт*год).

-         Загальновиробничі витрати. До загальновиробничих витрат включені витрати пов’язані з управління виробництвом, які складаються з матеріальних витрат, витрат на оплату праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, витрат на послуги з обслуговування ЕОМ (комп’ютерно-програмного забезпечення) та інших витрат.

Витрати на оплату праці розраховані згідно штатного розпису.

В інші загальновиробничі витрати входять витрати на комунальні послуги, електроенергію, відрядні, послуги зв’язку, медичний огляд працівників, який проводиться згідно затвердженого наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.02.14 р. ст. 7 ЗУ «Про охорону праці» від 14.10.1992 року.

Згідно з Постановою КМ України від 20.07.1995 р. № 535 «Про розвиток виробництва засобів індивідуального захисту працюючих та відповідальної наукової бази» деякі категорії працівників по утриманню будинків та прибудинкової території забезпечуються спецодягом та миючими засобами.

-         Адміністративні витрати. До складу адміністративних витрат включаються витрати, пов’язані з обслуговуванням та управлінням підприємством. До адміністративних витрат включені розрахунки на заробітну плату частини апарату управління, амортизацію основних засобів, витрати на послуги автотранспорту, витрати пов’язані із сплатою податків, зборів, оплату послуг банків, зв’язку, консультативних та юридичних послуг, послуг з програмного забезпечення, комунальних послуг на власні потреби, придбання канцелярських матеріалів, паперу та періодичні видання.

Коригування здійснюється за вимогами Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Базовим тарифом для коригування є тариф затверджений рішенням Гуляйпільської міської ради № 203 від 30.09.2011 року.

 

Коригування тарифу здійснюється за формулою :

Тек = Тдк х Кзв

де Тек- скоригований тариф; Тдк  тариф, що діє на момент коригування; Кзв – коефіцієнт зміни витрат, пов’язаних з наданням послуг (дані для розрахунку формули наведені в Додатку № 2 по кожному будинку окремо).

Коефіцієнт зміни витрат, пов'язаних з наданням послуг, визначається за формулою

 

Кзв = 1 + Пзп х (Взн - Взд) : Взд + Пел х (Тен - Тед) :Тед

 

де Пзп - питома вага витрат із заробітної плати і сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у структурі діючого тарифу на послуги; Взн - витрати із заробітної плати і сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з розрахунку на місяць, у якому здійснюється коригування діючого тарифу на послуги; Взд - витрати із заробітної плати та сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на дату встановлення діючого тарифу на послуги; Пел - питома вага витрат з електроенергії у структурі діючого тарифу на послуги; Тен - тариф на електроенергію з розрахунку на місяць, у якому здійснюється коригування діючого тарифу; Тед - тариф на електроенергію на дату встановлення діючого тарифу (дані для розрахунку формули наведені в Додатку №1 по кожному будинку окремо).

   Планомірне приведення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій до рівня, що покриває економічно обґрунтовані витрати підприємства – є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості.

   Враховуючи зростання наведених економічних чинників ,що не залежать від підприємства та розрахунків вищезазначених складових тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій, середній коефіцієнту зміни витрат становить 3,243, середній скоригований тариф 1м2 – 3,63 грн (з ПДВ),  при попередньому тарифу — 1,73 грн./м2 з ПДВ, що на 109,8 % більше від тарифу 2011 року.

 

 

 

Розрахунок коефіцієнту зміни витрат, пов`язаних з наданням послуг

Вівторок, 13 Лютого 2018 10:10 | Переглядів: 1726

Асоціація міст України