Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Я маю право

Календар

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Новини

Крадіжки загрожують надійності електропостачання споживачів району

Крадіжки з об’єктів енергетики ПАТ «Запоріжжяобленерго» приносять не лише незручності споживачам електроенергії, які можуть залишитися на тривалий час без світла, а й вимагають значних фінансових витрат для проведення відновлювальних робіт, які у підприємства, в такій кількості, просто відсутні. Як відомо, найбільш доступними для крадіїв є лінії електропередач та трансформаторні підстанції, які розташовані на віддалених від населених пунктів територіях або в малолюдних місцях, а тому випадки втручання зловмисників у їх роботу, на жаль, є непоодинокими.

Протягом 2018 року в Гуляйпільському районі було зареєстровано 15 посягань на об’єкти електромереж у 2019 станом на 20.06. зафіксовано вже 6 крадіжок.

По всім фактам працівниками поліції було розпочато ряд кримінальних проваджень.

Слід зазначити ще про можливий вкрай небезпечний наслідок викрадення обладнання електричних мереж. Особливістю цих злочинів є суспільно небезпечна шкода, яка може бути заподіяна як енергопостачальнику, так і викрадачу. Всі об’єкти енергетики перебувають постійно під напругою, а тому являються джерелом підвищеної небезпеки.

Дана обставина не завжди береться до уваги крадіями кольорових металів, за що вони нерідко сплачують своїм життям, та ставлять під загрозу мешканців територій.

Викрадення елементів електромереж неодмінно призводить до вимушеного тимчасового припинення електропостачання на невизначений термін. Незручності при цьому відчувають не лише громадяни. Зростають ризики екологічного лиха, зупинок підприємств, раптових відключень лікарень, що в кінцевому рахунку може створювати реальні загрози громадській безпеці.

Звертаємося до жителів району, якщо ви стали свідками розукомплектування і розкрадання металевих конструкцій, устаткування повітряних ліній електропередач, або якщо ви маєте будь-яку інформацію про подібні факти, якщо ви помітили на своїх територіях невідомих осіб, а також рух незнайомого транспорту, зафіксувати номери транспорту та в разі відключення електроенергії невідкладно повідомляти про це чергового диспетчера РЕМ. Негайно повідомляйте про подібні випадки до міліції за телефоном 102, або диспетчеру РЕМ за тел. 4-13-56 та 4-19-49 цілодобово. Можливо саме ваш дзвінок допоможе правоохоронцям затримати злочинця та зберегти обладнання та забезпечити собі домашній затишок у Ваших оселях.

Охочих же отримати легку наживу, попереджаємо, що за умисне пошкодження об'єктів електроенергетики передбачено відповідальність згідно з ст. 194-1 Кримінального кодексу України «Умисне пошкодження об'єктів електроенергетики», що карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.Вівторок, 02 Липня 2019 09:12 | Переглядів: 109

Асоціація міст України