Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Беоплатна правова допомога

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Обрежно з вогнем!

         Щороку навесні й восени громадяни із дбайливою ретельністю

спалюють суху траву. Вони переконані, що таким чином попіл від старих рослин удобрює землю для нових, тож так підвищують родючість.

         У ДСНС попереджають, що через спалювання трави може спалахнути небезпечна пожежа. У вогні можуть загинути дрібні тварини. Екологи стверджують, що це забруднює атмосферу і псує родючий шар ґрунту.

         Гуляйпільська міська територіальна громада звертається до жителів громадищодозаборони спалювання сухої трави, залишків рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг, на територіях приватних садиб, очерету на водоймах, в лісових масивах, лісостепових зонах та побутового сміття.

         Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

         Звертаємо вашу увагу, що під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали), які є дуже шкідливими. Зокрема, вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

         Крім того, дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

         Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гр.).

         Природа (ліси, галявини) гостинно зустрічають всіх, хто шукає в ній відпочинку, проте, і вимагає  дбайливого до себе ставлення. Адже розумне користування дарами природи — невід'ємне право і обов’язок людини.
         Тож при цьому варто пам’ятати, що перебуваючи на природі, слід і дбати про її збереження.  Адже величезної шкоди лісам завдають   пожежі, які, найчастіше, трапляються саме з вини людини.

         Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується. Будь-яка пожежа починається із загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі.

         При виявленні пожежі не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень. Запам’ятайте: у всіх випадках, якщо ви в змозі, зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду, швидку медичну допомогу за телефоном «103». Запам’ятайте! Не чіпайте нічого, що пристало до місця опіку!

         Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.

         Пожежі часто виникають у лісах, степах. Масові пожежі можуть виникати в спеку та під час посух від ударів блискавки або від очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та необережного поводження з вогнем. Такі пожежі можуть спричинити спалах дерев’яних мостів, дерев’яних стовпів ліній електромереж та зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять, будівель в населених пунктах. Від таких пожеж може постраждати значна кількість людей та тварин.

         До прибуття пожежно-рятувального підрозділу можна гасити тільки низові пожежі, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою чи засипаючи ґрунтом та заточуючи ногами. До полум’я заввишки 1,5 — 2 метри наближатися не можна! Чекайте на рятувальників чи працівників лісного господарства. Головне, щоб ви самі не стали причиною лісової пожежі. 
         Шановні громадяни! Нагадуємо Вам, коли відпочиваєте на природі дотримуйтеся правил пожежної безпеки: не розводьте вогнище в лісі, не кидайте недопалки на землю, не створюйте смітники в лісі і тим більше не спалюйте в ньому сміття.
         Будьте вкрай пильними. Категорично забороняється підпалювати ліс з метою подачі сигналу порятунку. Ні в якому разі не дозволяється використовувати сигнальні ракети та піротехнічні вироби біля лісових масивів.

 П'ятниця, 10 Травня 2019 13:48 | Переглядів: 209

Асоціація міст України