Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Я маю право

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

Медичну допомогу отримають всі: пацієнти з деклараціями і без.

З 1 квітня 2019року завершився перехідний період на нову модель оплати медичних послуг за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” і припинено фінансування закладів охорони здоров’я «за червоним списком».

В 2018році МОЗ України тимчасово, на перехідний період, запровадило дві моделі фінансування оплати послуг: за «зеленим списком» для пацієнтів, які фактично уклали декларацію з лікарем та за «червоним списком» для пацієнтів, які були раніше прикріплені до закладу за територіальним (дільничним) принципом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1117 (далі – Постанова) затверджено Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2019 рік та була впроваджена дія перехідного періоду до 30 червня 2019року.
У зв’язку із значним збільшенням обсягу і темпів укладення декларацій та необхідності раціоналізувати використання бюджетних коштів, виділених на первинну медичну допомогу, прийнято рішення припинити фінансування за «червоним списком» з 1 квітня 2019року. На засіданні Уряду 3 квітня 2019року було прийнято відповідну постанову.
З квітня місяця заклади, що надають первинну медичну допомогу будуть отримувати кошти тільки за пацієнтів, які уклали декларації. По території Гуляйпільської ОТГ, та і всього району це близько 80% від населення, що в нас зареєстроване.
Звертаємо увагу наших жителів, що всі пацієнти, які не обрали свого лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, мають право на отримання безоплатної медичної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров’я у разі, якщо вони потребують надання невідкладної медичної допомоги. Це право закріплене в п.4 Розділу 2 Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженого наказом МОЗ України від 19.03.2018 №503.
Пацієнту, який звертається за медичною допомогою в інших випадках (плановий огляд, електронний рецепт на “Доступні ліки” або інші послуги з переліку первинної медичної допомоги) заклад охорони здоров’я зобов’язаний надати роз’яснення щодо обрання лікаря та забезпечити реалізацію цього права. Після підписання декларації пацієнт надалі має право на отримання медичних послуг у сімейного лікаря відповідно до затвердженого переліку.
Але, все ж таки, звертаємося до тих громадян, які ще знаходяться в роздумах. Сума коштів надходить помісячно і за кожного пацієнта, з яким підписана декларація вона становить на 1 міс. близько 30 грн (від 18 до 39 років), з коригуючими віковими коефіцієнтами. За кожного пацієнта по «червоному списку» це була сума 20грн в місяць. В квітні наше підприємство недоотримало фінансування за «червоні списки» більше ніж 60 тис грн. А це значні кошти, які можна було б витратити на розвиток і вдосконалення діяльності підприємства.
Тому, обирайте свого лікаря, укладайте декларацію та співпрацюйте з закладами первинної медичної допомоги. Тим більше, що при подальшому реформуванні без направлення сімейного лікаря неможливо буде звернутися до медичних закладів вторинного та третинного рівня.

 

 

В.о. головного лікаря КНП «Гуляйпільський ЦПМСД» ГМР А.КучеренкоСереда, 24 Квітня 2019 14:52 | Переглядів: 133

Асоціація міст України