Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Я маю право

Календар

« Липень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Система оповіщення бджолярів

Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» з метою недопущення загибелі бджіл суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, населення та пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Оскільки господарства сповіщають населення про місце і час обробки пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватися в сільській раді, на території якої вона розміщена.

Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність на бджіл, слід проводити у вечірні (18-20) години при мінімальних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менше ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п'яти діб у залежності від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність усіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння (в ранні та вечірні години).

Інформація для агровиробників та пасічників щодо наявних інтернет-ресурсів розміщена на веб-сайті: www.grand.expert, використання якого покращить комунікацію між ними, що стане додатковим дієвим механізмом запобігання отруєнь бджіл.

Крім цього, вимоги законодавства України щодо безпеки медоносних бджіл від отруєнь при використанні засобів захисту рослин у сільському і лісовому господарстві розміщуються на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.Вівторок, 29 Січня 2019 10:43 | Переглядів: 83

Асоціація міст України