Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Я маю право

Календар

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Новини

Шанс змінити Громаду має кожен


Тож отримати шанс змінити на краще свою територію: вулицю, мікрорайон чи навіть усю громаду – нині може кожен охочий, звісно, якщо докладе для цього певних зусиль. Така можливість у звичайних людей є завдяки нової програми під назвою «Бюджет участі», в рамках якого громада профінансує та допоможе реалізувати соціально-важливі проекти як містян, так і жителів старостинських округів. Бюджет розвитку – це новий напрямок роботи для нашої громади.
Що таке Бюджет участі та скільки в ньому коштів?
Бюджет участі (або громадський бюджет) – це, по суті, демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста, села, громади. Загальний обсяг цього бюджету кожна громада визначає самостійно. Так на сесії Гуляйпільської міської ради депутати вирішили, що бюджет участі для жителів ОТГ 350 тис. грн.
Хто і як може взяти у цьому участь?
Будь-який житель громади (який є громадянином України, віком від 14 років та проживає на території ОТГ) може подати свій проект, але він обов’язково має бути корисним для всіх (поліпшувати комфорт проживання мешканців, естетичний вигляд міста (села), сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку тощо), мати підтримку не менше 20 людей та коштувати не більше 150 тисяч гривень. Тобто, його вартість може складати від 20 тисяч гривень до максимальної суми.
Від одного автора проекту протягом року може надходити не більше двох проектів.
У перспективі, кожен рік проекти мають бути подані з 1 травня до 1 червня, але, оскільки ідея реалізована недавно, то в цьому році старт подання проектів заплановано з 26.11. до 26.12.2018 року. Взяти участь в конкурсі проектів, можливо буде навіть не виходячи з дому, подавши свою заявку та усю необхідну інформацію on-line. Реалізація проектів відбуватиметься протягом наступного року, проводитиметься контроль за виконанням завдань, а по завершенню буде здійснено публічний звіт.
Після подачі пропозиції заявником, проект проходитиме перевірку. У разі необхідності та за обов’язкового погодження з автором, до нього можуть вноситися корективи. Далі всі проектні пропозиції, які відповідають вимогам та пройшли перевірку, будуть представлені на голосування мешканців громади (з цією метою планується визначити пункти для персонального голосування), які й визначать кращий проект. Після затвердження бюджету громади на наступний рік будуть визначені структурні підрозділи міської ради, відповідальні за виконання проектів-переможців.
ТОЖ НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ! СКОРИСТАЙТЕСЯ МОЖЛИВІСТЮ РЕАЛІЗУВАТИ СВОЮ ІДЕЮ!
За додатковою інформацією звертайтеся до виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради за адресою: вул.Шевченка, 15/2., каб.№7Середа, 21 Листопада 2018 08:59 | Переглядів: 224

Асоціація міст України