Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Беоплатна правова допомога

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Хто винен у підтоплені населених пунктів?

 Якщо у травні-червні ми всі просили дощу, то сьогодні, навпаки, не дочекаємося, коли вже припиняться опади. І справа не лише в тому, що паралізовані будь-які сезонні городні роботи. Через те, що 25 липня пройшли потужні зливи, які за 18 годин майже вдвічі перевищили середню місячну норму, гуляйпільці зіткнулися із новою проблемою, а саме: через велику кількість води, та ще й зі шквальним вітром, мешканці громади боролися із підтопленням підвалів, госпдобудов та будинків. Чимало скарг надходило до міської ради щодо підтоплення цілих вулиць.

На проблемні території  виїздили працівники виконкому. Як виявилося, до такої кількості води ніхто не був готовий. Водотоки між садибами, за якими доглядали громадяни, замулені та засипані пожнивними залишками і сміттям. Інші ж біля своїх присадибних ділянок пошкодили обвалування, що слугувало захистом від паводкових вод, як це сталося у селі Марфопіль, що призвело до підтоплення половини вулиці.

Виявлено порушення і по вулиці Соборна, 237, де самовільно перегороджено водостік, що спричинило підтоплення частини вулиці та сусідніх будинків.

Тому, виконавчим комітетом Гуляйпільської міської ради прийнято рішення про проведення інвентаризації гідротехнічних споруд та природних водотоків у населених пунктах громади, які захищають від підтоплення, та намічено ряд заходів по відновленню їх робочого стану.

Відповідно до Правил благоустрою на території Гуляйпільської міської ради прибирання водовідвідних канав, труб, дренажів, які призначені для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і дворів, здійснюється підприємствами житлово-комунального господарства, підприємствами, організаціями, орендарями, забудовниками та власниками будинків, в користуванні яких перебуває відповідна територія. Тому збереження власних і сусідніх будинків від підтоплення – це наша спільна праця.

За порушення правил благоустрою територій населених пунктів (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення) передбачається  накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 гривень.

Звертаємося до жителів громади з проханням не бути байдужими і долучатися до наведення порядку на своїй території. Вчасно повідомляйте про факти незаконного розорення, пошкодження  чи засипання сміттям природних водостоків, які захищають від підтоплення. Лише тоді проінформовані органи влади зможуть відреагувати на ваше повідомлення та вжити всі необхідні заходи, аби уникнути надзвичайної ситуації. Разом ми зможемо навести порядок.

Виконавчий комітет

 Гуляйпільської міської радиП'ятниця, 27 Липня 2018 14:34 | Переглядів: 311

Асоціація міст України