Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Безоплатна правова допомога

Подолання незадекларованої праці

Календар

« Вересень 2021 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24  
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Новини

БЕРЕЖІМО СВІЖЕ ПОВІТРЯ РАЗОМ!!!

            Люди скаржаться – сезонні «палії» розводять вогнища з гілля, сміття, решток листя прямо перед будинками, на вулицях, в житлових кварталах, аби-де…

            Не можна відчинити вікна помешкань або ж просто висушити випрані речі. Дорослі та діти змушені дихати цим димом. Крім того, дим на довго зависає в повітрі  і приносить чималу шкоду здоров’ю людині та природі.

            Спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття заборонено законодавством.

            Спалювання рослинних залишків, сміття шкодить здоров’ю людей та довкіллю, створює небезпеку для життєдіяльності. Ми навіть не замислюємося чим же шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

            При згорянні рослинних залишків у повітря вивільнюються мікрочастинки диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

            На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

            Шановні «ПАЛІЇ» листя, сухої трави, сміття  ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!

            Що ви своїми діями,  а саме  коли спалюєте листя і суху траву :

- спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

- за нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.

- на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

- знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту.

 Яке покарання передбачене для порушників?

Правилами благоустрою пунктом 3.10.5  заборонено спалювати суху рослинність, гілки, відходи виробництва тощо, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

Оскільки спалювання листя, сухої рослинності, відходів несе загрозу для навколишнього середовища, за такі дії передбачена адміністративна відповідальність.

Зокрема, згідно з ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за спалювання листя, трави, бур’яну, гілля деревини, відходів виробництва, побутового сміття передбачено штраф у розмірі 20(340грн)-80(1360грн) неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян або 50(850грн)-100(1700грн) неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян-суб’єктів господарської діяльності.

            На завершення ще раз закликаємо мешканців Гуляйпільської об’єднаної громади не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші родини. Бережіть своє здоров’я.

                                                           Виконавчий комітет Гуляйпільської міської ради  Четвер, 07 Червня 2018 16:09 | Переглядів: 494

Асоціація міст України