Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Я маю право

Календар

« Липень 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Міський голова Гуляйпільської міської ОТГ привітав МАРЧЕНКА Микиту Остаповича із 100 –м ювілеєм

У селі Гуляйпільське 1 квітня відбувся урочистий захід,  а саме 100 років виповнилося  Марченку Микиті Остаповичу. На це свято приїхали діти, онуки, з квітами, вітальною адресою та подарунком  завітав міський голова Гуляйпільської ОТГ С.О. Ярмак, який від чистого серця привітав Микиту Остаповича з такою значною датою, побажав здоров’я  і всім присутнім брати приклад з ювіляра. До привітань долучилися  директор ТОВ «Лілія»та депутат міської ради  Курман Я.С., депутат міської ради Скидан І.С., голова районної партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» Зіненко Т.І., голова районної організації ветеранів Крупій В.І., в.о. старости Поліщак В.Я., телеканал ТВ – 5.

         В.Я. Поліщак привітала ювіляра запашним караваєм, а вокальний ансамбль села Гуляйпільське подарував пісню «Многая літа»,

Марченко Микита Остапович народився 01.04.1918 року в селі Воздвижівка Гуляйпільського району Запорізької області в родині селянина Остапа Пилиповича та Гафії Михайлівни. Микита Остапович був третьою дитиною в сім’ї. До школи Микита Остапович пішов у семирічному віці – в 1925 році. Вдома була скрута, дуже погано вирішувалось питання харчування, не було в що взутись і одягнутись. Через це Микита Остапович до школи ходив не регулярно. Час, який він не відвідував школу, використовував для того аби за їжу підробляти в місцевому колгоспі ім. Постишева П.П.. Працював посильним. Але про навчання в школі незабував, вчився старанно. Тому у 1934 році закінчив сім класів з хорошими оцінками і вступив до Гуляйпільського педагогічного технікуму. Та починаючи з листопада 1934 року сім’я Марченків не змогла забезпечувати харчування та проживання Микити в місті Гуляйполе. Тому подальше навчання в педагогічному технікумі Микиті довелося призупинити.

         Трудову діяльність Марченко М.О. розпочав у 1935 році їздовим у колгоспі ім. Постишева П.П. села Воздвижівка Гуляйпільського району. В 1937 році, за рекомендацією колгоспу, Микита звернувся в Гуляйпільський райком комсомолу з проханням допомогти влаштуватись на навчання до Гуляпільської міжрайонної школи колгоспних практиків. У квітні 1937 року Марченко М.О. розпочав навчання, а у травні 1938 року на відмінно закінчив її, одержав відповідну кваліфікаціюі був призначений у колгосп ім. Постишева П.П. агрономом. На цій  посаді Микита Остапович працював до жовтня 1938 року.

10.10.1938 року Марченка М.О. призвали на службу до Червоної Армії. Службу Микита Остапович розпочав в полковій школі молодших командирів в місті Краснодар.

         В листопаді 1939 року Марченка М.О. направили на навчання до Ростовського воєнного артилерійського училища. В липні 1941 року, за скороченою програмою, Микита Остапович закінчив Ростовське воєнне  Артилерійське училище,одержав військове звання лейтенанта і був  направлений на фронт. Воював у складі 3-го Українського фронту. Визволяв міста Київ, Харків. За участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни Марченко М.О. нагороджений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня і Богдана Хмельницького, медалям «За відвагу», «За мужність».

      Після демобілізації Микита Остапович прибув у місто Гуляйполе. У райвиконкомі одержав направлення в радгосп «Гуляйпільський» і був призначений на посаду агронома відділення № 2, а згодом керуючим центральним відділенням радгоспу «Птахофабрика «Гуляйпільська». На цій посаді він пропрацював до виходу на пенсію. Микита Остапович ветеран праці.     В період трудової діяльності Марченко М.О. нагороджений медалями «За доблесный труд», «За долголетний добросовесный труд», відзначений знаком «Ветеран праці», неодноразово заносився на Дошку пошани радгоспу та має територіальні заслуги. Він нагорожений медалями «За заслуги перед Гуляйпільським краєм» та ювілейним знаком «Гуляйпільському району 90 років».

         Микита Остапович виховав двох дітей: сина Марченка Віктора Микитовича та доньку Мотронеко Валентину Микитівну.Понеділок, 02 Квітня 2018 15:56 | Переглядів: 279

Асоціація міст України