Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Я маю право

Календар

« Березень 2019 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

На гостинах у долі

Таку назву має восьма збірка поезій Любові Геньби, яка вийшла у Запорізькому видавництві «Дике поле». Книгу видано до 50-річчя Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України коштом обласного бюджету за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради.

«На гостинах у долі» відкриває для читача розмаїття поетичних роздумів: від витоків людського буття до пошуку істини, від болю до високого призначення людини на материку свої Вітчизни, до ореолу пам’яті і вічного, що народжує любов.

         У перший день весни з творчим візитом Л. Геньба відвідала Запорізький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», бо і в тексті, і контексті  слова авторка виходить  за межі свого особистого на орбіту, ім’я якій - Вітчизна.

ЇЇ інформаційний простір настільки насичений озоном українського, щоб навіть уві сні ми не змогли зрадити Україні.

«Сину, моє дитя!

Боже святий, відпускаю…

Бо Україна одна

В серці із краю до краю».

         П’ять розділів обрамляють складову збірки «На гостинах у долі». Як говорить поетеса: «Кожна книжка – то звіт за минуле і новий стрибок, затамувавши подих, у майбутнє…». Патріотична, громадянська лірика, філософські роздуми про життя і вічність – лейтмотив творчого доробку мисткині.

Читач неодноразово знайомився з поетичним складом авторки. Ми знаємо її як ошатну і чуттєву жінку. Отже розділ «На гойдалці почуттів»  має свій неповторний присмак принади та жіночності.

«Приїзди до мене на борщ,

 Будем ніч колисать потроху,

 Під вікном бубонітиме дощ у литаври самого Бога…»

 А далі… 

 

«А нам з тобою вже ніяк тепер,

Бо неділимі ми, як Україна,

Я жду тебе у п’ятницю, четвер,

В усі віки, які чекать повинна…»

Не менш привабливаю постала і поетична проза. Так написала про Л. Геньбу відома українська письменниця Віра Марущак: «ЇЇ простота письма притаманна лише маститим авторам, а перо з любові, як у жар-птиці…».

Такою побачили її ліцеїсти. Затамувавши подих вони вдивлялися у обличчя і душу поетеси, яка  своїм рядком примушувала і мислити, і сміятися, і плакати. Бо Л. Геньба має не лише талант літератора, а і акторські здібності. Тож літературно-музичні композиції по черзі змінювали одна одну, відеоряд манив у простір часу і степу, а її тендітний «Весняний вальс» закружляв ліцеїстів у відчуттях: бути не лише воїнами, а і справжніми чоловіками.

 На зустрічі з військовими зі вступним словом виступила професор, доцент кафедри української літератури Запорізького Національного університету Валентина Кравченко, яка, одна з перших, відкрила золоті поклади таланту Любові Геньби і віддала у руки науковців заради процвітання українського слова на теренах запорізького краю.

У переддень жіночого свята приємною несподіванкою запам’ятається зустріч із жінкою на ім’я Любов. І найкраща чоловіча когорта суспільства стала званими гостями на гостинах її долі.

Вітаємо Любов Григорівну з виходом поетичної збірки, бажаємо натхнення для нових творчих звершень.Понеділок, 05 Березня 2018 16:50 | Переглядів: 216