Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Я маю право

Календар

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Міські програми

ПРОГРАМА «Соціальний захист окремих категорій населення на території Гуляйпільської міської територіальної громади в 2019 році»

 

ГУЛЯЙПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ СЕСІЇ

Сьоме скликання

 Двадцять шоста сесія

 

26.06.2019

м. Гуляйполе

№2

 

 

  «Про внесення змін та доповнень до рішень Гуляйпільської міської ради від 21.12.2018 року № 2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань»

 

         Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самовряду-вання в Україні», Гуляйпільська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Внести зміни та доповнення у додаток 1 рішення Гуляйпільської міської ради від 21.12.2018 року №2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», програма  «Соціальний захист окремих категорій населення на території Гуляйпільської міської територіальної громади в 2019 році», що додається.

         2. Контроль покласти на постійну комісію Гуляйпільської міської ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

         3. Рішення набирає чинності з моменту його прийняття. 

 

 

 

Міський голова                                                                           С.ЯРМАК

 

 

 

Додаток № 1

               до рішення Гуляйпільської

               міської ради від  21  грудня 2018 року № 2

               (в редакції рішення Гуляйпільської

                міської ради від 26.06.2019 №2)

 

                                                                 

ПРОГРАМА

«Соціальний захист окремих категорій населення

на території Гуляйпільської міської територіальної громади в 2019 році»

 

      Соціальний захист є основним завданням соціальної політики, що ставить за мету забезпечення прав і гарантій людини, підвищення рівня та якості життя. Турбота про людей, які перебувають у складних життєвих обставинах – один  з основних  напрямів державної політики у сфері соціального захисту населення.

       Соціальний захист населення – одна з головних функцій держави, яка має виконуватися завжди і за будь-яких обставин на користь тих громадян, у житті яких виникли проблеми.

Сфера дії соціального захисту – це особа, сім’я, їхній добробут, і не лише матеріальний, а й соціальний, тобто покращення соціального самопочуття людини, впевненості у своєму майбутньому. 

         Ефективний соціальний захист – це не лише гарантовані державою соціальне забезпечення (пенсії, виплати, доплати) і створена мережа надання соціальних послуг, а й комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні за рахунок коштів міського бюджету шляхом надання, в доповнення до державного, соціального забезпечення, додаткових гарантій соціального захисту жителям населених пунктів території міської ради, забезпечення добробуту та покращення соціального самопочуття кожної людини. Саме на розвиток цих стратегічних завдань, зростання рівня життя, надання в повному обсязі соціальних послуг вразливим категоріям громадян з урахуванням їх реальних потреб спрямовані соціальні ініціативи. Основним шляхом поліпшення соціальної ситуації на  території Гуляйпільської міської ради є відповідне формування соціальної підтримки.

       В сучасних економічних умовах вона набуває особливого значення. Головне спрямування соціальної політики – це створення  комплексу правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, основною метою яких є поліпшення або відтворення життєдіяльності, соціальної адаптації, повернення до повноцінного життя осіб, які потребують соціальних допомог і послуг.

      Програма розроблена відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про увічнення Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни 1939-1945 років», «Про поховання та похоронну справу», Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року № 158 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам» та інших законодавчо-нормативних актів.

МЕТА І ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Основною метою Програми є визначення пріоритетів надання соціальних допомог та послуг найбільш незахищеним верствам населення Гуляйпільської міської ради, які перебувають у складних життєвих обставинах та неспроможні їх самостійно подолати.

Через соціальну допомогу виконується функція, яка полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитись на узбіччі суспільства. Найбільшу увагу суспільства привернено до проблем старшого покоління, інвалідів, чорнобильців, дітей війни, учасників бойових дій, воїнів Афганістану, учасників АТО та членів їхніх сімей, надання допомоги на часткове відшкодування витрат на поховання загиблих  учасників в  багатодітних сімей, одиноких громадян, дітей-сиріт, онкохворих, одиноко проживаючих громадян, бездомних  та інших  категорій населення. З огляду на умови сьогодення, Програмою визначено основні пріоритетні завдання:

 

 

Соціальна допомога

Сума, грн.

1

Надання матеріальної допомоги громадянам на лікування (300 чол. По 500 грн)

150,00

2

Надання матеріальної допомоги учасникам АТО ,  (які вперше звернулися за допомогою, 15 чол. По 1000 грн)

15,00

3

Надання матеріальної допомоги на лікування ранених учасників АТО (які вперше звернулися за допомогою, 10 чол. По 3000 грн)

15,00

4

Матеріальна допомога на поховання (30 чол. По 500 грн)

15,00

5

Відшкодування понесених транспортних витрат хворим, які лікуються програмним гемодіалізом, що передбачає компен-сацію транспортних витрат, а ааме адресного розподілу кош-тів до кількості процедур

284,27

6

Надання цільової допомоги на лікування

240,00

7

Надання матеріальної допомоги бездомним громадянам та звільненим з місць позбавлення волі  (6 чол по 500 рн)

3,0

8

Надання одноразової матеріальної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку (3 чол по 1810 грн)

5,430

9

Надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих учасників АТО

15,0

 

РАЗОМ:

742,7

 

ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

 

Одноразова матеріальна допомога надається на підставі заяв громадян, клопотань, відповідно до розпоряджень міського голови, рішень сесії міської ради.

 

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

 

       Очікується, що в результаті реалізації програми, відбудеться покращення надання різних допомог і послуг найбільш незахищеним верствам населення.

 

ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ

 

      Фінансування, визначених Програмою заходів, здійснюватиметься в межах видатків  бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради  у сумі 742,7 тис. грн. та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України. В разі необхідності протягом бюджетного року рішенням сесії Гуляйпільської міської ради затверджуються зміни щодо загального обсягу фінансування Програми.

        

 

 

 

Секретар міської ради                                                Т. ЗІНЕНКО

 

 

 

 

Понеділок, 15 Липня 2019 11:02 | Переглядів: 113

Асоціація міст України