Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Я маю право

Календар

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Міські програми

«Про внесення змін та доповнень до рішень Гуляйпільської міської ради від 21.12.2018 року № 2, 21.03.2018 року №2, 25.06.2018 року №23 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіа

 

ГУЛЯЙПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

Сьоме скликання

 Двадцята сесія

РІШЕННЯ СЕСІЇ

 

27.03.2018

м. Гуляйполе

№2

 

 

  «Про внесення змін та доповнень до рішень Гуляйпільської міської ради від 21.12.2018 року № 2, 21.03.2018 року №2, 25.06.2018  року №23  «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань»

 

         Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самовряду-вання в Україні», Гуляйпільська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

            1. Доповнити додатками 4, 5 рішення Гуляйпільської міської ради від 21.12.2018 року №2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», а саме:

         1.1. Додаток 4, програма «Оздоровлення та відпочинок дітей на території Гуляйпільської міської територіальної громади у 2019 році», що додається.

         1.2 Додаток 5, програма «Назустріч людям на території Гуляйпільської міської територіальної громади у 2019 році»,  що додається.

         2. Внести зміни та доповнення у додаток 7 рішення Гуляйпільської міської ради від 21.03.2018 року №2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», програма «Співфінансування районної Програми запобігання сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2017-2019 роки»», що додається.

         3. Внести зміни та доповнення у додаток 8 рішення Гуляйпільської міської ради від 21.03.2018 року №2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», програма «Співфінансування районної Програми забезпечення інформаційних потреб населення Гуляйпільского району на 2016-2020 роки»,  що додається.

         4 Внести зміни та доповнення у додаток 9 рішення Гуляйпільської міської ради від 21.03.2018 року №2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», програма «Співфінансування районної Програми по відзначенню державних та ювілейних дат у Гуляйпільському районі на 2016-2020 роки»,  що додається.

         5. Внести зміни та доповнення у додаток 10 рішення Гуляйпільської міської ради від 21.03.2018  року№2 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», програма «Співфінансування районної Програми фінансової підтримки районних громадських організацій інвалідів та ветеранів на 2015-2019 роки»,  що додається.

            6. Внести зміни та доповнення у додаток 11 рішення Гуляйпільської міської ради від 25.06.2018 року №23 «Про затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань», програма «Співфінансування  районної Програми «Комплексна районна програма оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної гендерної політики, протидії торгівлі людьми на 2018-2022 роки», що додається.

         7. Контроль покласти на постійну комісію Гуляйпільської міської ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

         8. Рішення набирає чинності з моменту його прийняття. 

 

 

 

Міський голова                                                                              С.ЯРМАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №4

до рішення Гуляйпільської міської ради

від 21 грудня 2018 року №2

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради  27.03.2018 №2)

                                                                                                                            

 

Програма

соціально-економічного та культурного розвитку

«Оздоровлення та відпочинок дітей, які проживають на території Гуляйпільської міської територіальної громади

 у 2019 році»

 

1.Загальна частина

 

         Програма розроблена на виконання законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про охорону дитинства».

         На території Гуляйпільської міської територіальної громади проживає 1866 дітей шкільного віку (віком від 6 до 17 років включно). Зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, яка зумовлена негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Вплив постійно діючих факторів ризику, в тому числі стресові перенавантаження, зокрема у шкільному віці, призводять до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій, що сприяє розвитку у дітей хронічних захворювань.

 

2.Мета Програми

 

         Метою Програми є реалізація права дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на відпочинок та оздоровлення. Сприяти розвитку форм оздоровлення дітей і підлітків. Придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій.

 

3.Основні пріоритети Програми

 

         Основними пріоритетами є: реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей; максимальне охоплення організованими формами оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: діти, які потребують особливої уваги та підтримки,-діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб,  визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», діти, один батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції; діти, один із батьків загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва,одержаних під час масових акцій громадянського протесту, діти зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в в одній прийомній сім’ї; діти, взяті на облік службами у справах дітей, які такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти-інваліди;, діти які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи;, діти,які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти з багатодітних сімей; діти з малозабезпечених сімей; діти,  батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних,всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів , змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій; діти-учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд; діти, працівників агропромислового комплексу соціальної сфери села.

4.Джерела фінансування

 

         Фінансування програми здійснюється за рахунок бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 187,5 тис. грн.

            Фінансування заходів програми здійснюватиметься в установленому законодавством порядку за рахунок субвенцій з бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 62,5 тис. грн. до районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

 

5.Термін дії програми.

                   Програма діє на території Гуляйпільської міської ради  протягом 2019 року.

 

 

 

Секретар міської ради                                                Т. ЗІНЕНКО

 

 

 

 

 

Додаток №5

до рішення Гуляйпільської міської ради

21 грудня 2018 року №2

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради 27.03.2019 №2)

                                                                                                                            

 

 ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку

«Назустріч людям  на території Гуляйпільської міської

територіальної громади  у 2019 році»

 

Загальна частина

 

         Програма розроблена для соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах з метою забезпечення вимог законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про соціальний захист дітей війни», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про соціальні послуги», «Про реабілітацію інвалідів України», «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування»  тощо.

         На території Гуляйпільської міської ради проживають громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах: учасники війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, учасники бойових дій, особи з інвалідністю від загального захворювання, інваліди війни, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії,  постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, звільнені з місць позбавлення волі, бездомні громадяни.

         Задекларовані діючим законодавством пільги інвалідам, ветеранам війни та праці, дітям війни надаються не в повному обсязі. Так проблемними залишаються питання оздоровлення інвалідів, ветеранів війни і праці, забезпечення деякими технічними та іншими засобами реабілітації.

 

 Мета програми

 

         Метою Програми є допомога людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитись на узбіччі суспільства.

         Забезпечення санаторно-курортним лікуванням та відшкодування вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним, повітряним, залізничним, або водним транспортом, громадяни, які зареєстровані на території ради: учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, учасникам бойових дій, інвалідам війни, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

 Основні завдання програми.

         Координація зусиль підприємств, організацій та установ, фондів громадських і релігійних організацій щодо надання необхідної допомоги ветеранам війни, праці, дітям війни, інвалідам, іншим категорія громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Назва заходу

Орієнтовна вартість, грн

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які мають право на безкоштовне лікування та перебувають на обліку в органах соціального захисту населення

155,2

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

475,1

Відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг з послуг зв’язку  окремим категоріям громадян

61,6

Відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг на проїзд залізничним транспортом у приміському і дальньому сполученні

5,0

Учасники бойових дій

 

Учасники війни

 

Особи з інвалідністю від загального захворювання

 

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії

 

Відшкодування вартості проїзду один раз на рік особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

РАЗОМ

696,9

 

Очікуваний результат програми

         Підвищити соціальний захист інвалідів війни, учасників бойових дій (ВВВ), ветеранів війни, праці, дітей війни, учасників війни, осіб з інвалідністю від загального захворювання, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

 Фінансування програми

         Фінансове забезпечення реалізації програми здійснюватиметься за рахунок субвенції бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 696,9 тис. грн. до районного бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

                                         Термін дії програми

     Програма діє на території Гуляйпільської міської територіальної громади протягом 2019 року.

Секретар міської ради                                                          Т. ЗІНЕНКО

 

Додаток №7

до рішення Гуляйпільської міської ради

 21 березня 2018 року № 2

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради  27.03.2019 №2)

 

Програма

«Співфінансування районної Програми запобігання сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності

на 2017-2019 роки»

 

І. Загальні положення

 

Соціальне сирітство – це соціальне явище, спричинене ухиленням або відстороненням батьків від виконання батьківських обов’язків по відношенню до неповнолітньої дитини. Соціальні сироти – це особлива соціально – демографічна група дітей, які в наслідок соціальних, економічних та морально – психологічних причин зосталися сиротами при живих батьках. До них належать і безпритульні та бездоглядні діти.

Районну Програму запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2017-2019 роки  (далі - Програма), розроблено службою у справах дітей райдержадміністрації відповідно до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 « Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини», Указу Президента України від 22 жовтня 2012 року №609/2012 «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року».

Законодавчим підґрунтям для розроблення Програми є Закони України  від 13 січня 2005 року № 2342-ІУ «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», від 24 січня 1995 року №20/95 «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», від 26 квітня 2001 року №2402 – ІІІ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», від 08 жовтня 2008 року № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей», спрямовані на соціальний захист дітей.

Службою у справах дітей райдержадміністрації спільно із Гуляйпільським відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області проводиться постійна робота по виявленню дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, своєчасному вилученню їх з місць, де їм загрожує небезпека, запобіганню дитячої безпритульності та бездоглядності на території району.

З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, насильства з боку дорослих, службою у справах дітей райдержадміністрації до комунальних закладів  КЗ «Пологівський  обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей»  ЗОР  влаштовано 22 дітей, що опинилися  в складаних життєвих обставинах.

На території району функціонує 9 прийомних родин, в яких виховується 12 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і 1 особа із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, всі ці сім’ї створені у 2007 – 2014 роках. Всі сім’ї перебувають під контролем служби у справах дітей та соціальним супроводженням Гуляйпільського  районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

ІІ. Мета Програми

 

Відомо, що проблема сирітства повною мірою існує в кожній країні і, безумовно, залишається проблемою будь-якого суспільства в цілому. Проте у кожному суспільстві, залежно від економічного становища та політичного устрою, соціально-економічного розвитку, традицій тощо, шляхи її вирішення (оскільки остаточно вирішити проблему сирітства не реально) різні за формою і змістом.

Головне завдання будь-якого суспільства і держави - здійснення права дитини на виховання в сім’ї. Ці права дитини зафіксовані як в міжнародних документах (Конвенція ООН про права дитини, Декларація прав дитини та ін.), так і в законодавчих актах кожної держави.

Метою Програми є створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї, запобігання поширенню соціального сирітства.

 

ІІІ. Склад проблем та обґрунтування необхідності їх розв’язання програмним методом

 

Держава, в першу чергу, докладає зусиль для того, щоб залишити дитину в родині й запобігти її передачі на виховання в державний заклад.

Створення оптимальних умов для підтримки соціально - незахищених категорій дітей є одним з найважливіших завдань сьогодення, яке полягає не в ізоляції знедолених дітей від соціуму, а в їх інтеграції в соціум через пріоритетність в соціальній політиці саме сімейних форм допомоги дітям, які залишилися без батьківської опіки.

За основними світовими стандартами якісний виховний вплив на дитину в умовах інтернатного закладу може справлятись, коли в ньому утримується не більше 20-30 дітей. Тільки за таких умов можна говорити про якісну підготовку вихованців до самостійного дорослого життя.

Виконання Програми сприятиме розробці та впровадженню ефективних форм роботи з дітьми та їх батьками щодо усунення причин та умов, що сприяють дитячій безпритульності і бездоглядності, вчиненню дітьми правопорушень та злочинів, надання таким дітям та сім’ям, в яких вони виховуються, комплексної допомоги; реалізації права дітей на сімейне виховання, насамперед, біологічними батьками або в прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, забезпечити 100% влаштування нововиявлених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання, влаштуванню не менше 90% дітей, які позбавлені батьківського піклування, до сімейних форм виховання; веденню єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей,   позбавлених   батьківського   піклування, та тих, які опинилися в складних життєвих обставинах (ЄІАС «Діти»); покращенню роботи щодо інформування населення про права дитини та сімейні форми влаштування дітей.

 

ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

 

Основні положення Програми спрямовані на вирішення пріоритетних завдань державної політики у сфері захисту прав дітей, у тому числі  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

розроблення та  запровадження  ефективних форм роботи з профілактики  дитячої бездоглядності,  виявлення на ранній стадії сімей,  які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім'ях;

         застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та громадян, які бажають взяти дітей, на виховання в сім’ї.

Придбання пально-мастильних матеріалів для проведення профілактичних заходів та здійснення контролю за умовами проживання дітей у неблагополучних сім’ях, сім’ях опікунів, піклувальників, родин усиновлювачів, влаштування дітей до спеціалізованих закладів тощо.

 

V. Фінансове забезпечення та механізм реалізації Програми

 

         Фінансування програми здійснюватиметься в установленому законодавством порядку за рахунок субвенції з бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 5,0 тис. грн. до районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

 

 

 

Секретар міської ради                                                           Т. ЗІНЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №8

до рішення Гуляйпільської міської ради

21 березня 2018 року № 2

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради 27.03.2019 №2)

 

 

Програма

«Співфінансування районної Програми забезпечення інформаційних потреб населення Гуляйпільского району на 2016-2020 роки»

 

І. Загальні положення

 

Програма «Співфінансування районної Програми забезпечення інформаційних потреб населення Гуляйпільського району на 2016 – 2020 роки» розроблена відповідно до Закону України «Про інформацію», Указу Президента України від 01.08.2002р. № 683/2002 «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади».

Державна інформаційна політика - це сукупність основних напрямів і способів діяльності держави по одержанню, використанню, поширенню та зберіганню інформації. Головними напрямами державної інформаційної політики є забезпечення доступу громадян до інформації, забезпечення ефективного її використання.

         Кожен громадянин України має право на інформацію, на можливість вільного її одержання, використання, зберігання відомостей, необхідних йому для реалізації своїх прав і свобод.

         Належної уваги потребує своєчасне створення, функціонування і розвиток інформаційних систем, мереж, банків і баз даних у всіх напрямках інформаційної діяльності.

         Розробка Програми викликана необхідністю створення додаткових умов для реалізації конституційних прав громадян на інформацію.

 

ІІ. Мета Програми

 

Метою Програми є забезпечення конституційного права громадян на задоволення їхніх інформаційних потреб, формування позитивної інформаційної атмосфери та громадської думки на території Гуляйпільської ОТГ та інших територій району.

 

ІІІ. Фінансове забезпечення та механізм реалізації Програми

 

         Фінансування програми здійснюватиметься в установленому законодавством порядку за рахунок субвенції з бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 5,0 тис. грн. до районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

 

ІV. Очікувані результати виконання Програми

 

4.1.Створення додаткових умов для реалізації конституційних прав громадян на інформацію;

4.2.Забезпечення висвітлення у засобах масової інформації діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування;

 

 

V. Заходи щодо реалізації Програми

         Придбання та оновлення біл-бордів, сіті –лайтів, святкових плакатів, стендів, прапорів до державних свят, придбання фото, відео продукції про історичний, соціально-економічний розвиток м. Гуляйполе та Гуляйпільського району.

 

 

 

Секретар міської ради                                                           Т. ЗІНЕНКО

 

 
 

Додаток №9

до рішення Гуляйпільської міської ради

21 березня 2018 року №2

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради  27.03.2019 №2)

 

                                                                      

ПРОГРАМА

«Співфінансування районної Програми по відзначенню державних та ювілейних дат у Гуляйпільському районі

на 2016-2020 роки»

 

І. Загальні положення

 

            Програма «Співфінансування районної Програми по відзначенню державних та ювілейних дат у Гуляйпільському районі на 2016-2020 роки»  розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

У Гуляйпільському районі традиційно на належному рівні відзначають державні свята, ювілейні та пам’ятні дати: річниці великої Перемоги та визволення території району від німецько-фашистських загарбників, День міста, День пам’яті жертв Другої світової війни; День Гідності та Свободи, День захисника Вітчизни, День Незалежності України, День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні, День Соборності України, та інші державні і районні свята.

Головним  для гуляйпільців є пам'ять про події Другої світової війни, про подвиг воїнів – земляків у роки війни, з яких 1849 нагороджені орденами і медалями; воїнів – інтернаціоналістів; ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасників антитерористичної операції на сході України, які своєю мужністю, самопожертвою відстояли і відстоюють сьогодні незалежність України та право жити і трудитись на мирній землі.

Традиційним є вшанування людей праці, трудових та професійних здобутків. Відзначення заслужених та авторитетних людей є стимулом для молоді опановувати робітничі професії та залишатися в рідному краї. Стимулювання трудових та професійних досягнень необхідно для збереження кадрового потенціалу підприємств, установ та організацій. Тому до річниці Перемоги у Другій світовій війні традиційно оновлюється районна дошка Пошани та дошка показників з метою відзначення трудових колективів і громадян, які досягли вагомих результатів у трудовій, творчій та громадській діяльності, їхнього значного внеску у соціально-економічний і культурний розвиток району.

 

ІІ. Мета і основні завдання Програми

 

Головною метою Програми є забезпечення належної організації відзначення в районі державних та професійних свят, ювілейних та пам’ятних дат, вшанування подвигу ветеранів Другої світової війни, борців за свободу і незалежність України, ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, людей праці, відзначення трудових та професійних досягнень, кращих трудових колективів, збереження традицій рідного краю, старших поколінь, відзначення кращих художніх колективів, трудових династій, здійснення представницьких та інших заходів.

 

ІІІ. Заходи щодо реалізації Програми

 

1. Оновлення районної Дошки Пошани та Дошки показників

2. Вшанування та нагородження трудових колективів, окремих громадян вітальними адресами, подяками, грамотами, які занесені в рамки, цінними подарунками  з нагоди відзначення державних та професійних свят, ювілейних та пам’ятних дат у Гуляйпільському районі.

 

ІІІ. Фінансове забезпечення та механізм реалізації Програми

 

            Фінансування програми здійснюватиметься в установленому законодавством порядку за рахунок субвенції з бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 5,0 тис. грн. до районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

           

 

 

Секретар міської ради                                                           Т. ЗІНЕНКО

 

 

 

Додаток №10

до рішення Гуляйпільської міської ради

 21 березня 2018 року № 2

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради  27.03.2019 №2)

 

                                                                      

 

ПРОГРАМА

«Співфінансування районної Програми  фінансової підтримки районних громадських організацій інвалідів та ветеранів на 2015-2019 роки»

 

І. Загальна частина

         Програма розроблена відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус захищеності інвалідів в Україні» , «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

         Програма розроблена для підтримки районної організації  ветеранів (учасників бойових дій, інвалідів війни та Збройних Сил України, ветеранів праці, дітей війни).

 

ІІ. Мета Програми

         Метою програми є  патріотичне виховання молоді. Вшанування пам’яті загиблих. Соціальне партнерство між виконавчою владою, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями по захисту прав, соціальних, економічних та інших інтересів інвалідів та ветеранів.

 

ІІІ. Заходи реалізації Програми

 

  1. Проведення засідань, круглих столів за участю ветеранського активу  району, представників місцевих органів місцевого самоврядування  та виконавчої влади.
  2. Відзначення державних свят, вшанування ветеранів праці, війни, інвалідів, учасників бойових дій з нагоди Дня Захисника Вітчизни, Дня Перемоги, Міжнародного дня інвалідів, Міжнародного дня волонтера.
    1. Придбання канцтоварів, оплата комунальних послуг, заробітна плата та нарахування на неї, відрядження та інше.

 

ІІІ. Фінансове забезпечення та механізм реалізації Програми

 

            Фінансування програми здійснюватиметься в установленому законодавством порядку за рахунок субвенції з бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 45,0 тис. грн. до районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

           

Секретар міської ради                                                           Т. ЗІНЕНКО

 

Додаток №11

до рішення Гуляйпільської міської ради

25 червня 2018 року № 23

                               (в редакції рішення Гуляйпільської міської

                               ради 27.03.2019 №2)

 

 

ПРОГРАМА

«Співфінансування районної програми «Комплексна районна програма з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, ґендерної  політики та протидії торгівлі людьми на 2018-2022 роки»

 

1. Загальні положення

Програма розроблена відповідно до Закону України Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Закону України «Про протидію торгівлі людьми».Актуальність розроблення та прийняття цієї зумовлено необхідністю впровадження державної політики щодо створення оптимальних умов для оздоровлення та відпочинку дітей, встановлення ґендерного паритету у суспільстві, забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім'ї, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Станом на 30.05.2018 року на обліку Центру знаходиться  сім’ї у складних життєвих обставинах:238 родин (у яких виховуються 465 дітей) та 39 осіб. На території Гуляйпільської ОТГ  проживає 143 таких родини (280 дітей) та 35 осіб. Під соціальним супроводженням ГРЦ СССДМ знаходиться 8 прийомних сімей  (12 дітей-вихованців) та 1 дитячий будинок сімейного типу (5 вихованців) На території Гуляйпільської ОТГ функціонує 7 прийомних дітей де виховуються 10 дітей-вихованців, та 1 дитячий будинок.

        2. Мета і основні завдання програми

         1. Метою програми є створення правових і соціальних умов для належного розвитку сім’ї, підвищення ролі сім’ї як основи суспільства, утвердження в суспільстві ґендерного паритету та реалізація заходів, що сприяють викоріненню передумов торгівлі людьми, зокрема щодо попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі.

2. Основними завданнями програми є:

1) у сфері оздоровлення та відпочинку дітей:

реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей;

виділення коштів з районного бюджету та бюджетів місцевих рад на організацію оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

збереження і розвиток мережі пришкільних дитячих таборів відпочинку, поліпшення їх матеріально-технічної бази;

створення сприятливих умов для реалізації соціально-педагогічних, медико-оздоровчих інноваційних проектів  з оздоровлення та відпочинку дітей;

2) у сфері підтримки інституту сім’ї та ґендерного паритету:

формування у свідомості людей розуміння важливості ролі сім'ї у житті  суспільства, підвищення престижу сім’ї та посилення сімейних орієнтацій населення;

            формування у населення культури планування сім'ї,  народження бажаної кількості дітей з урахуванням сучасного розвитку медицини, налагодження  ефективної  системи  підготовки  молоді до сімейного життя, пропагування авторитету шлюбу; 
            сприяння поширенню сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактика дитячої бездоглядності, жебракування, запобігання правопорушенням; 
      створення умов для  поєднання жінками і чоловіками професійних і сімейних обов'язків; 
        здійснення просвітницької діяльності з питань ґендерної рівності, формування ґендерної культури та усунення ґендерних стереотипів у суспільстві; 

3) у сфері протидії торгівлі людьми, ґендерно зумовленого та домашнього насильства

підвищення рівня правової культури населення та поінформованості щодо протидії торгівлі людьми шляхом проведення інформаційно-просвітницької та роз’яснювальної роботи;

підвищення професійної компетенції персоналу державних органів у сфері протидії торгівлі людьми;

запобігання домашньому насильству;

ефективне реагування на факти ґендерно зумовленого та домашнього насильства через покращення механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії такому насильству;

надання допомоги та захисту постраждалим особам.

підвищення рівня правової культури населення, поінформованості про проблеми насильства та наявні можливості отримання допомоги постраждалим;

забезпечення оперативного реагування на випадки ґендерно зумовленого та домашнього насильства, включаючи можливість отримання соціально-психологічних послуг за місцем проживання постраждалих, у тому числі у віддалених населених пунктах району.

забезпечення проведення корекційної роботи з особами, що вчиняють домашнє насильство;

запровадження системи ефективного реагування на факти ґендерної дискримінації.

4. Виплата заробітної плати з нарахуваннями працівникам Гуляйпільського районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

3. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована програма

 

Загострення проблем спричинено сукупністю взаємопов’язаних та взаємообумовлених чинників, серед яких:

 

1. У сфері оздоровлення та відпочинку дітей:

         недостатнє фінансування  напрямку оздоровлення та відпочинок дітей;

         низький рівень охоплення оздоровчими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

 

2. У сфері підтримки інституту сім’ї та ґендерного паритету:

зниження престижу сім’ї та нівелювання сімейних цінностей;

непідготовленість молоді до подружнього життя;

низька культура статевої та репродуктивної поведінки молоді, внутрішньо сімейних стосунків, поширення сімейного насильства в різних формах;

недостатній рівень педагогічної культури батьків, їх відповідальності за здоров’я та виховання дітей;

низький рівень ґендерної культури та існування ґендерних стереотипів

у суспільстві.

3. У сфері протидії торгівлі людьми, ґендерно зумовленного та домашнього насильства:

недостатній рівень координації діяльності та взаємодії органів влади, громадських та міжнародних організацій у сфері протидії торгівлі людьми, ґендерно зумовленого та домашнього насильства;

упереджене ставлення до осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього та ґендерно зумовленого насильства через наявність негативних суспільних стереотипів;

відсутність системи комплексного реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, ґендерно зумовленого та домашнього насильства та надання допомоги особам, які від них постраждали;

4. Організація управління та контролю за ходом виконання

програми

         Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України головним розпорядником бюджетних коштів, передбачених на виконання Комплексної програми, призначається Управління соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації, яке розробляє та затверджує порядок використання коштів виконавцями.

Контроль за виконанням Комплексної програми покладається на Гуляйпільську районну державну адміністрацію та постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, соціальних питань та молодіжної політики.

5. Фінансове забезпечення  програми

            Фінансування заходів програми здійснюватиметься в установленому законодавством порядку за рахунок субвенції з бюджету об’єднаної територіальної громади Гуляйпільської міської ради у сумі 100,0 тис. грн. до районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

6. Очікувані результати виконання програми

1. У сфері оздоровлення та відпочинку дітей під час виконання  програми:

щороку збільшувати кількість дітей, які отримують послуги з оздоровлення та відпочинку, особливо дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, охоплювати послугами із оздоровлення та відпочинку не менше 75% дітей шкільного віку району, за рахунок усіх дозволених законодавством джерел фінансування;

збереження і розвиток мережі пришкільних  таборів відпочинку, поліпшення їх матеріально-технічної бази;

підвищення ефективності міжвідомчої координації дій органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у вирішенні завдань організації якісного оздоровлення дітей.

2. У сфері підтримки інституту сім’ї та ґендерного паритету під час виконання Комплексної програми:

          підвищити престиж сім’ї;

            забезпечити надання послуг сім’ям з питань підготовки до майбутнього батьківства;

          мінімізувати асоціальні прояви у життєдіяльності сім’ї, передусім насильства;

          впровадити Програму підготовки молоді до подружнього життя з метою запобігання розлученням та нестабільності в стосунках;

підвищити рівень поінформованості роботодавців з питань запровадження міжнародних стандартів рівності співробітників у сфері праці;

підвищити рівень поінформованості населення з питань рівного розподілу сімейних обов’язків та відповідальності між жінками і чоловіками щодо виховання дитини;

забезпечити проведення інформаційних кампаній за участю засобів масової інформації, закладів культури та навчальних закладів з метою подолання стереотипних уявлень про роль жінки і чоловіка.

 

3. У сфері протидії торгівлі людьми, ґендерно зумовленного та домашнього насильства під час виконання Комплексної програми:

підвищити рівень поінформованості і правової культури населення  з питань протидії торгівлі людьми, попередження ґендерно зумовленого та домашнього насильства, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

підвищити рівень поінформованості населення щодо наявних послуг для постраждалих від торгівлі людьми, ґендерно зумовленого та домашнього насильства, можливостей для забезпечення безпеки, та відновлення прав для постраждалих від такого насильства;

посилити ефективність взаємодії органів виконавчої влади, що виконують різні функції у сфері протидії торгівлі людьми, ґендерно зумовленого та домашнього насильства;

зменшити прояви упередженого ставлення до осіб, які постраждали від торгівлі людьми, підвищити рівень довіри до органів виконавчої влади, які проводять заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

забезпечити належний захист та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, ґендерно зумовленого та домашнього насильства;

забезпечити можливість отримання соціально-психологічних послуг за місцем проживання постраждалих від ґендернозумовленого та домашнього насильства;

          проводити корекційні програми з особами, які вчинили насильство в сім’ї;

удосконалити механізм реагування на факти дискримінації за ознакою статі.

 

 

 

Секретар міської ради                                                 Т. ЗІНЕНКО

 

 

 

 

Завантажити програми соціально-економічного та культурного розвитку території Гуляйпільської міської територіальної громади, цільових програм з інших питань

Четвер, 04 Квітня 2019 13:47 | Переглядів: 165

Асоціація міст України