Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Беоплатна правова допомога

Календар

« Липень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Енергоефективність

Про затвердження Положення про систему енергетичного менеджменту в установах, організаціях, закладах, комунальних підприємствах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади

                                                                                                        

ГУЛЯЙПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА        

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

    16.12.2019__

м. Гуляйполе

                   № 155

 

 

Про затвердження Положення  про систему енергетичного менеджменту в установах, організаціях, закладах, комунальних підприємствах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади

 

З метою запровадження системи енергетичного менеджменту, для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ, організацій, закладів, комунальних підприємств, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади, відповідно до Закону України «Про енергозбереження», Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», Указу Президента України від 16 червня 1999 року №662/99 «Про заходи щодо скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та казенними підприємствами», розпорядження Кабінету Міністрів України 26 квітня 2017 року №732-р «Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах» керуючись пп.1 п.«а» ч.1 ст.30, ст.40, п.6 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Гуляйпільської  міської ради:

 

ВИРІШИВ

 

            1. Затвердити Положення про систему енергетичного менеджменту в установах, організаціях, закладах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади , згідно з додатком.

2. Керівникам бюджетних установ освіти, культури та медицини Гуляйпільської міської ради призначити відповідальних осіб за подання показників енергоспоживання у підзвітних будівлях, з внесенням обов’язків до посадових інструкцій, та щотижня (понеділок та п’ятниця) вносити дані в  програмне забезпечення АІС «АСЕМ».

3.  Енергоменеджеру Гуляйпільської міської ради провести підготовчу роботу з впровадженням системи енергомоніторингу в установах, що перебувають в підпорядкуванні міської ради.

4. Забезпечити сприяння енергоменеджеру Гуляйпільської міської ради в діяльності, направленій на покращення стану використання енергетичних ресурсів.       

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови відповідно до розподілу функціональних повноважень.

 

 

Міський голова                                                               Сергій ЯРМАК

 

Додаток

до рішення виконавчого комітету

__16 грудня_ 2019 року № _155__

 

Положення

про систему енергетичного менеджменту в установах, організаціях, закладах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади

 

І.  Загальні положення

         1. Положення про систему енергетичного менеджменту (далі – Положення) розроблено з метою створення та координації функціонування муніципальної системи енергетичного менеджменту, відповідно до Закону України «Про енергозбереження», Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», Указу Президента України від 16 червня 1999 року №662/99 «Про заходи щодо скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та казенними підприємствами», розпорядження Кабінету Міністрів України 26 квітня 2017 року № 732-р «Про затвердження плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

         2. Дія Положення поширюється на установи, організації, заклади, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади.

         3. Метою затвердження Положення є впровадження постійно діючої системи динамічного моніторингу і отримання інформації щодо фактичного енергоспоживання та оптимальної температури повітря у приміщеннях підпорядкованих установ у режимі щоденного моніторингу за показниками лічильників обліку енергетичних ресурсів та температурних приладів (далі – система енергомоніторингу).

         4. Безперервне    циклічне функціонування системи енергетичного менеджменту включає оперативний моніторинг та аналіз показників енергоефективності, а також моніторинг реалізації енергоефективних проектів.

         5. Щотижневий моніторинг (понеділок та п’ятниця) за використанням енергоресурсів та оптимальної температури повітря у приміщеннях підпорядкованих установ – це система збирання, накопичення та збереження показників приладів, що визначають обсяги спожитих енергоресурсів.

         6. Ефективно налагоджений моніторинг дає змогу швидко і якісно виконати аналіз споживання енергоресурсів та прийняти рішення щодо заходів, які допоможуть підвищити ефективність використання енергоресурсів в підпорядкованих установах та підвищити комфортність перебування в них.

         7. Енергоефективні заходи – це заходи, спрямовані на підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів об'єктами бюджетної сфери, спрямовані на скорочення видатків на енергоспоживання.

         8. Основні перешкоди для впровадження енергоефективних заходів:

         - відсутність ефективного енергомоніторингу, необхідного для здійснення повноцінного збору інформації щодо стану споживання енергоресурсів в підпорядкованих установах;

         - відсутність аналізу щодо стану споживання енергоресурсів в підпорядкованих установах.

         9. Завдання контролю:

         - забезпечення оперативного доступу до інформації про стан споживання енергоресурсів та оптимальної температури повітря в підпорядкованих установах;

         - проведення аналізу стану споживання енергоресурсів та оптимальної температури повітря в підпорядкованих установах;

         - виявлення фактів нераціонального використання енергоресурсів та потенціалу щодо їх економії;

         - виявлення та оперативне реагування на втрати енергоресурсів (аварії, пошкодження, несанкціоноване використання тощо);

         - сприяння додатковому залученню інвестиційних ресурсів для впровадження енергоощадних заходів в підпорядкованих установах;

         - створення умов для впровадження автоматизованого збору, обробки аналізу та зберігання даних щодо споживання енергоресурсів підпорядкованими установами;

         - своєчасне внесення інформації до системи енергомоніторингу;

         - формування та пропаганда енергозберігаючого мислення у підпорядкованій установі напрямку;

         - розміщення інформації щодо діяльності у сфері енергоменеджменту та енергомоніторингу на офіційному сайті виконавчого комітету Гуляйпільської міської радита на офіційних сторінках на Facebook для висвітлення своєї діяльності у даній сфері;

         - при виникненні запитань або пропозицій щодо підвищення ефективності у сфері енергоменеджменту та енергомоніторингу надавати письмові пропозиції до відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та інвестицій виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради;

         - щоденно виконувати контроль дотримання базових, лімітних рівнів енергоспоживання, своєчасність внесення даних;

         - розробляти та реалізовувати енергозберігаючі заходи для дотримання базових, лімітних рівнів енергоспоживання;

          - надання пропозицій щодо кореляції між споживанням різних видів енергоресурсів та зовнішніми, внутрішніми умовами, що потрібно надавати до відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та інвестицій виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради.

 

ІІ. Особи, відповідальні за впровадження енергетичного менеджменту

         1. У виконавчому комітеті Гуляйпільської міської ради координація роботи із запровадження та функціонування системи енергетичного менеджменту покладається на відділ містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та інвестицій виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради.

         2.  В кожній підпорядкованій установі визначається особа, відповідальна за збір та внесення до он-лайн системи енергомоніторингу інформації з приладів обліку споживання енергоресурсів та температурних показників (далі – енергоменеджер об’єкту).

ІІІ. Функції відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та інвестицій виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради

         1. Узагальнює та аналізує надану енергоменеджерами об’єктів  інформацію про споживання енергоресурсів та інформацію щодо виконаних та запланованих ремонтів, пов'язаних зі зниженням споживання енергоресурсів в підпорядкованих установах.

         2. Надає заступнику міського голови відповідно до розподілу функціональних повноважень інформацію щодо рівня енергоспоживання підпорядкованими установами, обґрунтування перевитрат або економії рівня енергоспоживання.

         3. Готує рекомендації установам, організаціям, закладам, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади щодо підвищення ефективності використання енергоресурсів в підпорядкованих установах.

         4. Готує рекомендації щодо включення заходів з підвищення ефективності енергоспоживання до програми економічного і соціального розвитку Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади на відповідний рік.

         5. Взаємодіє із структурними підрозділами бюджетної сфери виконавчого комітету Гуляйпільської міськоїради, а також підприємствами, установами та організаціями у визначеному законодавством порядку з питань підвищення ефективності енергоспоживання.

         6. Проводить наради організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту виконавчого комітету Гуляйпільської міськоїради за потребою, але не рідше одного разу на рік, із структурними підрозділами бюджетної сфери виконавчого комітету Гуляйпільської міськоїради. Дані наради проводяться для вирішення і обговорення питань моніторингу, підвищення рівня енергоефективності та ефективного використання енергоресурсів в підпорядкованих установах.

         7. Виконувати інші заходи з підвищення використання енергетичного менеджменту та енергомоніторингу та впровадження енергоефективних заходів.

ІV. Енергоменеджер об’єкту

         1. Щотижня (понеділок та п’ятниця), здійснює збір інформації з приладів обліку споживання енергоресурсів (у разі відсутності приладів обліку вносить інформацію з отриманих рахунків за відповідні спожиті енергоресурси) та температурних показників до 10 години та вносить зібрані дані до системи енергомоніторингу, а також аналізує отримані дані на предмет відхилення, у разі, якщо система енергомоніторингу показала таке відхилення.

         2. У випадку, коли споживання енергоресурсів не здійснюється, збір інформації з таких приладів обліку та внесення даних до системи енергомоніторингу не здійснюється.

         3. Якщо система енергомоніторингу виявила значне відхилення споживання енергоресурсу (більше ніж на 10%) – негайно інформують безпосереднього керівника, якщо перевищення виникло внаслідок надзвичайної ситуації – вживає відповідні заходи для стабілізації ситуації. У випадку, якщо була допущена помилка при знятті показників, – зняття показників повторюється. У разі виявлення несправності приладу обліку – інформують безпосереднього керівника.

         4. Слідкує за своєчасним здійсненням обслуговування інженерних систем відповідними фахівцями, своєчасним проходженням приладами обліку метрологічної повірки, а також інших заходів, пов'язаних з підвищенням ефективності енергоспоживання.

         5. Надає  енергоменеджеру громади звіти щодо рівня енергоспоживання та пропозиції щодо зниження рівня споживання енергоресурсів.

         6. Відвідує та звітує на нарадах організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту виконавчого комітету Гуляйпільської міськоїради (за потребою).

         7. Виконує протокольні рішення нарад організаційно-виконавчої структури енергетичного менеджменту виконавчого комітету Гуляйпільської міськоїради (за потребою).

V. Організація виконання Положення

         1. Всі прилади обліку, за допомогою яких здійснюється контроль споживання енергоресурсів, повинні бути сертифіковані на території України.

         2. Перелік енергоресурсів та температурних показників для щотижневого контролю:

-         температура повітря в обраних внутрішніх приміщеннях, °С;

-         вода холодна, м3;

-         електрична енергія, кВтгод;

-         теплова енергія, Гкал;

-         тощо.

         3. Для виконання контролю енергоменеджер об’єкту використовує наступні типи обладнання:

         - термометр зовнішній;

    - термометр внутрішній;

         - лічильник холодної води;

    - лічильник електричної енергії;

    - лічильник теплової енергії;

    - тощо.

 

 

Керуючий справами                                                    Олена КАСЯНЕНКО

Середа, 13 Травня 2020 11:00 | Переглядів: 41

Асоціація міст України