Офіційний сайт Гуляйпільської міської ради

Розділи

Петиції

Бюджет участі

Беоплатна правова допомога

Календар

« Вересень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Енергоефективність

Енергоефективність в нашій громаді

Питання енергоефективності в наш час стає особливо актуальним для країн світу. Не менш важливе воно і для нашої держави. Адже, енергоефективність та енергозбереження для України – це в першу чергу питання енергетичної незалежності та безпеки держави. Ситуація зараз така, що Україна є однією з найменш енергоефективних країн в Європі. Зокрема, лише у житловому секторі середнє споживання енергії в 2-3 рази вище аніж у країнах Європейського Союзу.
А для нас, жителів Гуляйпільської громади, успішне вирішення питань енергоефективності – це перспектива економії коштів, які витрачаються на енергоносії та можливість їх спрямування на вирішення інших проблем та розбудову інфраструктури і заходи з благоустрою.
В Гуляйпільській громаді питання енергозбереження є одними з пріоритетів соціально-економічної розбудови території громади. Зараз жоден об’єкт який капітально ремонтується чи будується не здається в експлуатацію без проведення комплексу заходів з енергозбереження.
Втім, впровадження організаційних і технологічних рішень по енергоефективності на місцевому рівні в нашій державі здійснюється в основному за кошти місцевих бюджетів та допомоги державних фондів. В той час, як в державах Євросоюзу активно залучаються кошти Євросоюзу, різних міжнародних грантів та Фондів.
Гуляйпіьська громада вже має досвід залучення коштів міжнародних інституцій для потреб громади. Та в галузі енергоефективності ми ще далеко відстаємо від практики європейських держав.
Гуляйпільська МТГ є учасником проекту «Енероефективність в громадах ІІ», Програма “U-LEAD з Європою”, яка діє за сприяння Європейського Союзу та країн-членів: Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. На сьогодні наша громада одна із 30 територіальних громад в Україні і одна із трьох ОТГ Запорізької області, які отримали технічну підтримку у створенні якісної і сучасної системи енергетичного менеджменту.
Завдяки участі у ь проекті отримали «Набір енергоменеджера» – валізу з вимірювальними приладами для здійснення контролю за тепловтратами вартістю 20,5 тис.грн.
В рамках ініціативи "Розумний енергетичний менеджмент в ОТГ" та за підтримки Програми "U-Lead з Європою" компанія "Deutsche Gesellschaft Für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» Асоціація "Енергоефективні міста України" здійснила закупівлю програмного забезпечення для енергомоніторингу для Гуляйпільської громади, а саме: комп'ютерну програму АСЕМ (автоматична система енергетичного моніторингу) та її обслуговування на безкоштовних 38 місяців вартістю 26тис.грн..
Такими впевненими кроками Гуляйпільська міська територіальна громада крокує в бік енергоощадності та енергонезалежності.Понеділок, 02 Грудня 2019 10:29 | Переглядів: 302

Асоціація міст України